Zamknij

Ryszard Radwański nie żyje. Aktor "Ekstradycji" i "M jak miłość" miał 66 lat

Patrycja Chudolińska
31.12.2019 11:39
Ryszard Radwański
fot. INPLUS/East News

Ryszard Radwański nie żyje. Znany polski aktor teatralny i telewizyjny zmarł 20 grudnia. Polscy widzowie poznali go dzięki rolom w "Ekstradycji", "M jak miłość" i "Klanie".

Ryszard Radwański nie żyje

Ryszard Radwański nie żyje. Aktor "M jak miłość", "Na Wspólnej" i "Pierwszej miłości" zmarł 20 grudnia w wieku 66 lat. Wiadomość o jego odejściu tuż przed świętami przekazała rodzina.

Pogrzeb znanego aktora, lektora i tłumacza odbędzie się 3 stycznia 2020 roku w Warszawie w kościele św. Wincentego na Bródnie.

Ryszard Radwański: gdzie grał?

Ryszard Radwański ma ogromny dorobek teatralny i telewizyjny. Związany był w latach 1978-83 z Teatrem Współczesnym we Wrocławiu. Później występował na deskach m.in. Teatru STU w Krakowie, Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu oraz Teatru Współczesnego w Szczecinie. W roku 1982 zdał egzamin eksternistyczny dla aktorów dramatu w Warszawie.

Radwański wielokrotnie pojawił się również na ekranie. Widzowie TVP poznali go przede wszystkim w takich serialach, jak "Ekstradycja", "M jak miłość", "Klan", "Złotopolscy", "Na dobre i na złe" czy "Ojciec Mateusz". W 2019 roku zagrał ostatnią, epizodyczną rolę w serialu "W rytmie serca" (odcinek 55).

RadioZET.pl/PCh