Zamknij

Salma Hayek: Harvey Weinstein molestował mnie prawie 10 lat

Redakcja
14.12.2017 01:13
Salma Hayke Harvey Weinstein Frida
fot. ons.pl

Salma Hayek dołącza do grona kobiet, które były molestowane przez Harveya Weinsteina. O tym, co spotkało ją ze strony słynnego producenta, aktorka opowiedziała w swoim eseju dla "The New York Timesa".

"Harvey Weinstein był (...) kochającym ojcem i potworem. Przez lata był moim potworem" - napisała aktorka w swoim tekście. Gwiazda Hollywood wyznała, że producent nękał ją przez prawie dziesięć lat. Przez ten czas wielokrotnie składał jej propozycje o charakterze seksualnym - takie jak wspólne kąpiele, masaże czy seks z inną kobietą, ale też groził jej śmiercią.

Jak wyznała Hayek, przez lata nie przystawała na to, za co spotykała się ze złym traktowaniem. Weinstein wyśmiewał ją na planie, krytykował. Jednak na planie "Fridy" w 2002 roku wreszcie dopiął swego. Wiedząc, że aktorce bardzo zależy na tym filmie, zagroził, że go nie wyda, jeśli nie będzie tam scen lesbijskiego seksu z jej udziałem.

Aktorka po tylu latach zdecydowała się o wszystkim opowiedzieć. Przyznała, że była dumna z tego, że mu wybaczyła, jednak wstydziła się ujawnienia szczegółów.

Grono osób, które oskarżają Harveya Weinsteina o molestowanie liczy już kilkadziesiąt osób. Są wśród nich gwiazdy takie jak Angelina Jolie czy Gwyneth Paltrow.

RadioZET.pl/SA