Zamknij

Selena Gomez zaskoczyła odważnym wyzwaniem. Cierpi na poważną chorobę psychiczną

Sylwia Wamej
06.04.2020 08:53
Selena Gomez
fot. Jennifer Gaylock/ Press/ East News

Selena Gomez była gościem Miley Crus, która podczas kwarantanny przeprowadza na swoim Instagramie rozmowy z gwiazdami pop. Gościem artystki była Selena Gomez, która powiedziała, że cierpi na poważne zaburzenia psychiczne - chorobę afektywną dwubiegunową.

Selena Gomez przyznała sie do zaburzeń psychicznych. Cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową

Selena Gomez gościła w internetowym programie Miley Cyrus „Bright Minded: Live”, do którego zaprasza gwiazdy pop. Tematem rozmów jest m.in. zdrowie psychiczne w czasach pandemii koronawirusa. Ostatnio w instagramowym formacie Miley pojawiła się Selena Gomez, która opowiedziała o swoim zdrowiu. 27-letnia artystka zdradziła, że cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową.

"Ostatnio trafiłam do jednego z najlepszych szpitali w Ameryce, McClean Hospital. Rozmawiałam o różnych rzeczach, których doświadczyłam na przestrzeni ostatnich lat i uświadomiłam sobie, że mam chorobę dwubiegunową. Teraz, kiedy mam większą wiedzę, to naprawdę mi pomaga. Nie przeraża mnie to tak, od kiedy wiem, co mi dolega, ale myślę, że ludzie boją się tego. Jestem z Teksasu, gdzie nie mówi się o swoim zdrowiu psychicznym. Musisz sprawiać wrażenie wyluzowanego - wyznała gwiazda podczas rozmowy z Miley Cryrus.

Selena Gomez przeszła załamanie nerwowe

To nie pierwsze tak szczere wyznaniu Seleny, która dzieli się ze swoimi fanami problemami, również tymi zdrowotnymi. W 2016 roku artystka wyznała, że cierpi na toczeń rumieniowaty, czyli chorobę immunologiczną, podczas której układ odpornościowy atakuje organizm. Gomez przeszła też przeszczep nerki. 27-letnia artystka kilkukrotnie trafiała też do szpitala psychiatrycznego. Cierpiała na depresję i stany lękowe. Dwa lata temu Selena z powodu bardzo silnego stresu wywołanego nawrotem choroby, przeszła załamanie nerwowe. 

Zagłosuj

Czy kwarantanna wpływa na twoje zdrowie psychiczne?

Liczba głosów:

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET 

RadioZet.pl/SW