Zamknij

Selma Blair choruje na stwardnienie rozsiane. Opowiedziała o postępach w leczeniu

24.06.2021 20:33
Selma Blair
fot. Rex Features/East News

Selma Blair od kilku lat zmaga się ze stwardnieniem rozsianym. Choć walka z chorobą przyniosła jej mnóstwo cierpienia, ostatnie leczenie zaczęło przynosić pozytywne efekty. Gwiazda zdradziła, jak wygląda obecnie jej życie.

Selma Blair w 2018 roku zdradziła, że choruje na stwardnienie rozsiane. Aktorka, którą widzowie poznali w filmie "Szkoła uwodzenia" bardzo długo walczyła o trafną diagnozę, jednak lekarze nie byli pewni, co jej jest. Objawy, takie jak zmęczenie, tłumaczyli menopauzą. Choroba została wykryta dopiero wtedy, gdy stan Selmy się pogorszył.

- Był momenty, kiedy byłam już bardzo sfrustrowana tym, jak zachowuje się moje ciało i jak wygląda moje życie. Nie byłam brana na poważnie przez lekarzy. Odwoziłam mojego syna do szkoły i zanim byłam w stanie wrócić do domu, musiałam się zdrzemnąć [...] Podobno podczas tej choroby ludzie nie mają nawet siły na rozmowę, kiedy są w tym stadium co ja. Ja jednak nie mam z tym problemu, ponieważ kocham kamerę - opisywała swoje objawy kilka lat temu w programie śniadaniowym "Good Morning America".

Zobacz także:  Chris Brown oskarżony o pobicie kobiety. "Uderzył ją tak mocno, że odpadły jej włosy"

Selma Blair walczy ze stwardnieniem rozsianym. Wróciła na plan

Teraz Selma Blair zdradziła, jak się czuje obecnie. Choć choroba jest nieuleczalna, istnieją różne terapie, które mogą pomóc zahamować jej rozwój. Ostatnia forma leczenia aktorki zaczęła przynosić efekty. Gwiazda mogła wrócić na plan zdjęciowy.

- Wiem, że do końca życia będę musiała być pod opieką lekarzy, wiem, że będą lepsze i gorsze momenty, ale ostatnio znów czuję w sobie energię. Po prostu cieszę się życiem, znowu pracuję, mam siłę, by bawić się z synem - powiedziała Selma Blair w rozmowie ze stacją ABC Network.