Zamknij

Selma Blair jest w złym stanie. Opublikowała dramatyczny wpis

Judyta Wanicka
13.02.2020 21:11
Selma Blair
fot. Instagram:@selmablair

Selma Blair od lat choruje na stwardnienie rozsiane. Stan aktorki stopniowo się pogarsza. Kilka dni temu na Instagramie pojawiło się dramatyczne zdjęcie oraz wpis, w którym aktorka informuje o kiepskim samopoczuciu. 

Selma Blair o dramatycznej walce z chorobą

Selma Blair znana takich filmów jak "Szkoły uwodzenia", "Hellboy" czy "Legalna blondynka" od 15 lat choruje na stwardnienie rozsiane. Ostatnio choroba coraz bardziej daje się aktorce we znaki. Jej ciało jest zesztywniałe i coraz słabiej reaguje na rehabilitację. Ostatni wpis gwiazdy brzmi niepokojąco. Aktorka poinformowała, że czuje się bezsilna wobec nasilających się dolegliwości. Post opatrzyła przygnębiającym zdjęciem.

Jest mi niedobrze. Tak to właśnie wygląda poza błyskiem fleszy. To są długie noce. Prawie całe noce. Moje mięśnie twarzy i szyi są tak napięte, że nie mogę ich rozciągnąć. A próbuję od trzech godzin - wyznała aktorka.

W zeszłym tygodniu źle stanęłam i skręciłam kostkę. Wiem, że to zwykłe skręcenie, ale czuję, że jestem coraz bardziej krucha, bezbronna i samotna. Boję się o przyszłość, bo jestem samotną mamą. Po prostu ciepię. Czuję, jak popadam w załamanie. Oto prawda, którą przekazuję innym czującym się podobnie. To okropne, przerażające czuć się źle - napisała Selma Blair i podziękowała  fanom za wsparcie. 

Selma Blair choruje na stwardnienie rozsiane

Selma Blair poinformowała o chorobie w październiku ubiegłego roku. Ze względu na pogarszający się stan zdrowia aktorka musiała zostawić pod opieką bliskich swojego 7-letniego syna. Blair skarży się na sztywność mięśni i trudności z kontrolowaniem ruchów. Czasami drży jej głos. Ma także słabszy wzrok. Od dawna czuła, że coś jest nie tak, lecz ignorowała objawy.

Nigdy nie brałam tego na poważnie - napisała na Instagramie. Prawdopodobnie cierpię na tę nieuleczalną chorobę od co najmniej 15 lat. Teraz czuję ulgę, że się o niej dowiedziałam - wyznała.

RadioZET.pl/jw