Zamknij

Shakira ma problemy z prawem. Jest winna prawie 70 mln złotych

29.07.2021 17:14
Shakira
fot. MediaPunch/face to face/Reporter/East News

Shakira ma poważne problemy z prawem. Okazuje się, że już wkrótce wokalistka stanie przed sądem w Barcelonie w związku z unikaniem płacenia podatków. Gwiazda jest winna 13 mln funtów, czyli blisko 70 mln złotych.

Shakira wkrótce stanie przed sądem. Jak donoszą zagraniczne media, piosenkarka została oskarżona o unikanie płacenia podatków w latach 2012-2014, gdy mieszkała w Hiszpanii. W związku z tym ma być winna fiskusowi 13 mln funtów, czyli w przeliczeniu prawie 70 mln złotych. Kolumbijskiej gwieździe postawiono aż sześć zarzutów, jednak wokalistka uważa, że jest niewinna. Twierdzi, że w tym czasie przebywała na Bahamach, a jej pobyty w Hiszpanii były "sporadyczne".

Shakira stanie przed sądem za unikanie płacenia podatków

Jak uważa prokuratura, Shakira w latach 2012-2014 na stałe mieszkała w Barcelonie - była wtedy w związku z hiszpańskim piłkarzem Gerardem Piqué. Nie można więc uznać jej wizyt w kraju jako sporadycznych. Gwiazda miała przebywać w kraju przynajmniej sześć miesięcy, co kwalifikuje ją do płacenia podatków. Sędzia Marco Juberías przekazał, że jego trzyletnie śledztwo wykazało, że istnieją "wystarczające dowody" na dokonanie przez wokalistkę przestępstwa.

Shakira może zostać ukarana karą grzywny, a nawet karą więzienia, jeśli zostanie uznana winną uchylania się od płacenia podatków.