Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Sinead O'Connor przeszła na islam. Zmieniła imię i nazwisko

26.10.2018 12:49

Sinead O'Connor, irlandzka piosenkarka i kompozytorka, zasłynęła na całym świecie hitem „Nothing Compares 2U” z repertuaru Prince'a. Artystka ogłosiła w internecie, że przeszła na islam. Zmieniła także imię i nazwisko. Skąd taka decyzja?

Sinead O'Connor przeszła na islam. Zmieniła imię i nazwisko fot. facebook.com/Sinead-O-Connor

Sinead O'Connor to jedna z najbardziej rozpoznawalnych irlandzkich piosenkarek. Wokalistka i kompozytorka doskonale odnajdowała się zarówno w klimatach rockowych, jak i muzyce alternatywnej, a nawet folku celtyckim. Zadebiutowała w roku 1986 i pozostawała aktywna aż do roku 2014. W 2007 wystąpiła między innymi na poznańskim festiwalu Malta. Jej największym hitem był utwór „Nothing Compares 2U”, który zapewnił artystce rozgłos na całym świecie.

Niestety, życie nigdy nie oszczędzało O'Connor. Wokalista opowiadała o wielokrotnie o znęcającej się nad nią matce i terrorze, z jakim spotkała się po umieszczeniu w domu poprawczym. Nie miała również szczęścia w związkach, jest jednak matką aż czterech synów. W 2007 roku wyznała, że cierpi na zaburzenie afektywne dwubiegunowe. Z chorobą zmagała się przez lata, w 2017 roku opublikowała nagranie, w którym przyznała się do myśli samobójczych, a za jedyną ważną dla niej osobę uznała swojego psychiatrę.

Sinnead Oconnor fot. Tweeter:@MagdaDavitt77

Sinead O'Connor przeszła na islam

Być może ukojenie przyniosło artystce zgłębianie tajemnic religii. Sinead, do tej pory deklarująca się w wywiadach jako katoliczka (choć przyznała się do tego, że jest biseksualna), oznajmiła światu, że przeszła na islam. Na swoim profilu na Twitterze zamieściła szereg wpisów na temat religii islamu, między innymi swoje zdjęcia w hidżabie (tradycyjnej muzułmańskiej osłonie głowy i piersi). Ogłosiła również, że zmieniła imię i nazwisko na Shuhada'Davitt. W jednej z wypowiedzi tak podsumowała swoją decyzję:

– Chciałabym ogłosić, że jestem dumna z tego, że zostałam muzułmanką. To jest naturalny efekt podróży każdego inteligentnego teologa. Wszystko na końcu prowadzi do islamu.

Miejmy nadzieję, że religia pomoże wokalistce uporać się z problemami.

RadioZET.pl/MF

Oceń