Zamknij

Siostra Elżbiety II molestowała młodego aktora? "Obmacywała mnie księżniczka"

Patrycja Chudolińska
15.01.2020 20:43
Królowa Elżbieta II
fot. Rex Features/East News

Królowa Elżbieta II musi się obecnie mierzyć z problemem, jakim jest chęć odejścia księcia Harry'ego i jego żony Meghan Markle z rodziny królewskiej. Teraz na jaw wyszły nowe fakty o jej nieżyjącej siostrze, księżniczce Małgorzacie.

Królowa Elżbieta II ma wiele powodów do zmartwień

Królowa Elżbieta II musi uporać się z wieloma sytuacjami, które niszczą dobry wizerunek brytyjskiej rodziny królewskiej. Kilka miesięcy temu na jaw wyszły powiązania księcia Andrzeja, syna królowej, z miliarderem-pedofilem Jeffreyem Epsteinem. Oskarżony o handel ludźmi Amerykanin popełnił samobójstwo w areszcie, natomiast książę Andrzej, po kolejnych oskarżeniach, został odsunięty od pełnienia obowiązków reprezentacyjnych Pałacu Buckingham.

Teraz w Wielkiej Brytanii głośno zrobiło się na całkiem inny temat. Znany aktor wyznał, że w młodości był dotykany przez siostrę monarchini, księżniczkę Małgorzatę.

Księżniczka Małgorzata obmacywała młodego aktora

73-letni aktor Brian Cox wyznał, że w młodości spotkał się z księżniczką Małgorzatą. Ich krótka rozmowa nie przebiegła jednak tak, jak myślał. Siostra królowej Elżbiety zaczęła dotykać aktora, czego on się wyraźnie nie spodziewał. Warto dodać, że Małgorzata była wówczas mężatką.

- W młodości obmacywała mnie księżniczka Małgorzata. Grałem w sztuce z Alanem Batesem w dniu moich 23 urodzin. Dostałem wtedy czerwoną koszulę od reżysera spektaklu. Byłem świeżo po prysznicu, więc lśniłem. Wtedy nas sobie przedstawiono. Księżniczka położyła rękę na mojej koszuli i ją pochwaliła, a następnie zaczęła przesuwać po niej palcami. Powiedziałem "och". Nie wiedziałem, jak się zachować, gdy dotyka mnie ktoś z rodziny królewskiej - opowiedział o wydarzeniu sprzed 50 lat w rozmowie z "The Guardian".

Brian Cox nie spodziewał się tak bezpośredniej reakcji ze strony księżniczki. W dalszej części rozmowy zdradza, że ta sytuacja bardzo go rozbawiła. Księżniczka flirtowała z nim dalej, jednak aktor podziękował za komplementy i udał się w swoją stronę.

- Była niesamowitą postacią. Przeprosiłem, powiedziałem "Dziękuję, Wasza Wysokość" i całość naturalnie się skończyła - powiedział Brian Cox.

Myślicie, że królowa Elżbieta II odniesie się do słów aktora?

Zagłosuj

Obserwujesz życie brytyjskiej rodziny królewskiej?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/PCh