Zamknij

Skandal na festiwalu w Wenecji. Koszulka producenta zbulwersowała gości

Redakcja
03.09.2018 15:38
Festiwal w Wenecji
fot. R4924_italyphotopress/IPP/REPORTER/East News

Jeszcze do ósmego września 2018 potrwa tegoroczny Międzynarodowy Festiwal w Wenecji. Choć minęło dopiero kilka dni od rozpoczęcia wydarzenia, już teraz nie obyło się bez skandalu.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji rozpoczął się 29 sierpnia i przez pierwsze kilka dni przebiegał bez sensacji. Tych jednak zabraknąć najwyraźniej nie mogło. Postarał się o to włoski producent filmowy Luciano Silighini Garagnani, który pojawił się na czerwonym dywanie w skandalicznej koszulce. Na jego piersi zobaczyć można było zdjęcie Harveya Weinsteina podpisane „Weinstein jest niewinny”.

T-shirt, którym producent chwalił się do kamer i aparatów, rozchylając poły marynarki i demonstrując wspomnianą treść, wywołał szok wśród wielu gości wydarzenia. Co ważne, wśród nich była jedna z kobiet oskarżających amerykańskiego producenta o molestowanie seksualne – Cate Blanchett.

Ochrona wydarzenia nie próbowała włoskiego producenta powstrzymać, niektórzy goście uznali nawet, że koszulka jest ciekawa, i robili z Garagnanim zdjęcia. Całe zdarzenie odbiło się w mediach szerokim echem. Komentujący podkreślają, że dotąd Weinstein nie został skazany prawomocnym wyrokiem, stąd napis na koszulce nie powinien nikogo dziwić. Z drugiej strony tego typu demonstracja w obecności kobiety, która publicznie deklaruje, że jest ofiarą producenta, jest wysoce niestosowne.

Tak czy inaczej, Luciano Silighini Garagnani osiągnął chyba zamierzony cel, bo bardzo szybko na festiwalu – i poza nim – stało się o nim głośno.

RadioZET.pl/SA