Zamknij

Skandal w Victoria's Secret. Modelki były molestowane? Są wyniki śledztwa

Maciej Friedrich
05.02.2020 11:28
Skandal w Victoria's Secret. Modelki były molestowane? Są wyniki śledztwa
fot. FaceToFace/REPORTER / EAST NEWS

Marka Victoria's Secret nie ma się najlepiej. Dziennikarze "New York Times" opublikowali wyniki śledztwa dotyczącego molestowania modelek. Według informacji zdobytych przez dziennikarzy miały one być wykorzystywane między innymi przez byłego dyrektora Eda Razeka.

Victoria's Secret to jedna z największych modowych marek świata. Założona w 1977 roku firma rozrosła się do ogromnych rozmiarów i stała jedną z najbardziej prestiżowych marek w świecie mody. Jej pokazy cieszą się ogromną popularnością, w 2001 roku Victoria's Secret pobiło rekord popularności. Pokaz zorganizowany przez firmę obejrzało 12,4 miliona widzów.

Znakiem rozpoznawczym marki są jego "aniołki" czyli modelki przyjęte do elitarnego grona reprezentantek firmy. Wiele gwiazd wybiegów marzy o tym, by móc nosi dodające prestiżu anielskie skrzydła. W gornie "aniołków" znalazła się także Polka Monika Jagaciak. Niestety, w ostatnim czasie marka przeżywa trudne chwile w związku z potężną aferą.

Modelki Victoria's Secret molestowane? Są wyniki śledztwa

"New York Times" ujawnił podsumowanie wielomiesięcznego śledztwa dotyczącego przypadków molestowania seksualnego modelek przez byłego dyrektora marki Eda Razeka. W 2019 roku podał się on do dymisji po tym, jak ponad 100 modelek oskarżyło go o molestowanie. Odwołano wtedy słynny pokaz marki, a z mapy zniknęło ponad 50 sklepów.

Według ustaleń amerykańskiego dziennika modelki miały być zmuszane do udziału w rozbieranych sesjach, nie otrzymując za nie wynagrodzenia. Sam Razek miał zmuszać je do siadania mu na kolanach i pocałunków, a nawet publicznie chwycić jedną z nich za krocze. Były dyrektor Victoria's Secret miał także poniżać modelki i sugerować, że to on decyduje o ich karierze.

- Tego typu zachowania było silnie zakorzenione. To znęcanie się po prostu wyśmiewano i akceptowano jako coś normalnego. Prawie, jakbyśmy przechodzili pranie mózgu. Każdy, kto próbował coś z tym zrobić, nie był po prostu ignorowany. Karano ich - opowiada Casey Crowe Taylor, odpowiedzialna za PR marki.

Firmie z pewnością ciężko będzie odbudować renomę bo ujawnieniu takich informacji.

Jak reagować na molestowanie seksualne? Darmowy poradnik do pobrania

Zagłosuj

Interesujesz się modą?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/plotek.pl/MF