Zamknij

Skandal w rodzinie królewskiej. Książę Karol i księżna Camilla wzięli potajemny rozwód?

Redakcja
08.01.2019 13:57
 Skandal w rodzinie królewskiej. Książę Karol i księżna Camilla wzięli potajemny rozwód?
fot. Bartosz KRUPA/East News

Jak donosi magazyn "New Idea",zapowiada się skandal w brytyjskiej rodzinie królewskiej . Książę Karol i książna Camilla mieli w tajemnicy przed mediami podpisać papiery rozwodowe.

Książkę Karol, a właściwie Karol Filip Artur Jerzy, to syn Królowej Elżbiety II i księcia Filipa i następca tronu Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. 70-letni obecnie książę z wykształcenia jest archeologiem specjalizującym się w historii wypraw krzyżowych.

29 lipca 1981 syn Królowej Elzbiety II poślubił lady Dianę Frances Spencer, czyli słynną księżną Dianę. Transmisję telewizyjną z ich ślubu oglądał ponad miliard widzów z całego świata. Związek nie przetrwał próby czasu i małżonkowie z czasem oddalili się od siebie. W 1992 roku ogłoszono separację, a 29 sierpnia 1996 roku miał miejsce rozwód.

Już przed ślubem z księżną Dianą mówiło się o tym, że wieczór przed ślubem książę spędził u swojej przyjaciółki Camilli Parker Bowles. Brytyjskie media od dawna spekulowały na temat romansu Karola z zamężną wówczas kobietą, który miał trwać od 1970 roku. Doniesienia te spotkały się z negatywną reakcją opinii publicznej. Ostatecznie jednak rozwiedziona już Camilla i brytyjski książę wzięli ślub 9 kwietnia 2005 roku, z miejsca stając się najbardziej kontrowersyjnymi członkami rodziny królewskiej.

ZOBACZ: Księżna Diana chciała popełnić samobójstwo tuż po ślubie?

EN_00908020_0024
fot. MICHAL ROZBICKI/East News

Drugi rozwód księcia Karola?

Brytyjskim mediom nie umknął fakt, że księżna Camilla od kilku miesięcy bardzo rzadko widywana była u boku męża oraz w towarzystwie rodziny królewskiej. Jej absencję w trakcie świąt Bożego Narodzenia tłumaczono złym stanem zdrowia, nie pojawiła się również na ślubie księżniczki Eugenii. Magazyn "New Idea" poinformował jednak, że powód nieobecności księżnej jest zupełnie inny. Camilla i książę Karol mieli się rozstać i podpisać papiery rozwodowe. Jak informuje magazyn:

- Uważa się, że Karol i Camilla mają wkrótce ogłosić swój rozwód. Oni już podpisali dokumenty i ledwie się widzieli w ostatnich miesiącach, poza 70 urodzinami Karola, ponieważ Królowa Elżbieta poprosiła Kamilę, aby unikali niepotrzebnych spekulacji.

Jeśli prasowe doniesienia okażą się prawdą, zapowiada się ogromny skandal w rodzinie królewskiej. Królowa Elżbieta II z pewnością nie pochwali drugiego rozwodu swojego syna.

RadioZET.pl/MF