Zamknij

Skradziono nieznaną część Harry'ego Pottera!

Redakcja
17.05.2017 13:25
Skradziono nieznaną część Harry'ego Pottera!
fot. ons.pl

Rękopis historii opisującej lata przed urodzeniem Harry'ego Pottera został skradziony. J.K. Rowling zdecydowała się wydać osobisty apel na ten temat!

W Birmingham doszło do włamania, w którym zaginął cenny rękopis z opowiadaniem J.K. Rowling. Prequel książek o Harrym Potterze miał zostać przekazany na cel charytatywny.Do poszukiwań włączyła się sama J.K. Rowling, która zaapelowała do fanów, by nie kupowali skradzionego egzemplarza.

Policja podała do publicznej wiadomości, że do kradzieży doszło między 13 a 24 kwietnia. Złodzieje pokusili się nie tylko o opowiadanie, kecz także o biżuterię.

Rękopis nie był w posiadaniu J.K. Rowling, gdy doszło do przestępstwa. Jego właścicielem była już osoba, która wygrała go na aukcji charytatywnej.

All-ONS_646375-J_K_Rowling

Akcja skradzionej książki dzieje się trzy lata przed narodzinami najsłynniejszego czarodzieja świata. Fabuła opowiada o tym, jak ojciec Harry'ego James Potter i jego ojciec chrzestny Syriusz Black zostają zatrzymani przez policję po udziale w wyścigu motocyklowym, jednak udaje im się uciec na miotłach.

RadioZET.pl/SI