Zamknij

Sławek Świerzyński z Bayer Full wyśmiany. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk wsparł Kult [WIDEO]

23.11.2020 19:58
Sławomir Świerzyński wyśmiany przez Jacka Sutryka
fot. Piotr BLAWICKI/East News

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk ironicznie odniósł się do Sławomira Świerzyńskiego z Bayer Full i jego lekceważącej wypowiedzi dotyczącej muzycznych dokonań Kazika Staszewskiego. Włodarz miasta pokazał, jak kupuje płytę zespołu Kult i pozdrowił "frajerów".

Sławomir Świerzyński to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych postaci w środowisku disco polo. Lider zespołu Bayer Full nie może obecnie narzekać na brak popularności, podobnie jak cały gatunek "piosenki" chodnikowej, który niespodziewanie powrócił do łask. Przez lata traktowane z przymrużeniem oka i sporym dystansem skoczne piosenki obecnie zyskały na popularności, a piosenkarze tacy jak Zenek Martyniuk czy właśnie Świerzyński pojawiają się na ogólnopolskich festiwalach. W ostatnich tygodniach głośno jest o liście beneficjentów Funduszu Wsparcia Kultury. Choć wypłaty zostały wstrzymane, pół miliona przyznane Bayer Full i impresariatowi żony Świerzyńskiego wzbudziły ogromne kontrowersje. Michał Wiśniewski nazwał lidera grupy disco polo oszustem.

Świerzyński z kolei pogardliwie wypowiedział się na temat zespołu Kult i Kazika Staszewskiego po tym, jak zespół ogłosił, że odmówił dofinansowań i poprosił fanów o zakup swoich płyt. Lider Bayer Full umniejszył wartość jednej z najbardziej znaczących grup w Polsce i zasugerował, że jej legenda wygasła.

- A kto chciałby kupić ich płytę? Kto jeszcze ich słucha? - ocenił.

Wypowiedź piosenkarza wywołała burzę. Nawet gwiazdy disco były oburzone i odcięły się od jego słów i stworzyły hasło "przepraszam za Bayer Full". W żartobliwy sposób słowa Świerzyńskiego postanowił skomentować nawet prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

ZOBACZ TAKŻE:  Bayer Full dopisał sobie miliony wyświetleń? Afera wokół zespołu  

Jacek Sutryk wyśmiał Sławka Świeżyńskiego. Prezydent Wrocławia wspiera zespół Kult

Na profilu Jacka Sutryka na Facebooku pojawiło się nagranie, na którym prezydent Wrocławia korzysta z prywatnego czasu, by kupić płyty zespołu Kult. Przyznał, że zespołu Kazika Staszewskiego słucha od dziecka. W zabawny sposób wyśmiał także wypowiedź Sławomira Świerzyńskiego.

- Moi kochani, ostatnio jeden dżentelmen z tego zespołu, Bayer Full, słynącego z takiego hitu "Majteczki w kropeczki", tylko tyle znam (...) powiedział: "kto dzisiaj pamięta Kult, kto by chciał kupić jego płyty?. Kochani, znalazł się jeden "frajer", ja Kazika i kult słucham od lat, większość piosenek znam na pamięć i zamierzam właśnie te płyty kupić (...) Pozdrawiam Kazika Staszewskiego i wszystkich "frajerów" którzy tak jak ja, po prostu lubią słuchać kultu - podsumował Sutryk.

Prezydent Wrocławia nie zdecydował się na zakup płyty Bayer Full, którą na nagraniu odłożył. W komentarzach pod nagraniem pojawiły się liczne głosy popierające postawę Jacka Sutryka i doceniające jego poczucie humoru.