Zamknij

Ślub Joanny Krupy oburzył księży: "niektórzy uprawiają show"

Redakcja
08.08.2018 16:16
Joanna Krupa
fot. Instagram

W sobotę, 4 sierpnia Joanna Krupa wyszła za mąż za Douglasa Nunesa. Para pobrała się w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu. Zdaniem niektórych duchownych podczas ceremonii doszło do profanacji.

Ślub modelki Joanny Krupy odbył się w Rzymskokatolickiej Parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Krakowie - podobno jednym z popularniejszych wśród nowożeńców. Z pewnością dzięki zaślubinom Krupy stanie się o nim jeszcze głósniej - choć niekoniecznie w pozytywnym świetle. Okazuje się bowiem, że nie wszystkim duchownym podobał się styl, w jakim odprawiona została ceremonia.

Chodziło konkretnie o zaśpiewanie świeckiej piosenki. Mowa o"All You Need Is Love" The Beatles, który na ślubie Krupy zaśpiewała Joanna Jabłczyńska wraz z chórem gospel.

Ślub Joanny Krupy skrytykowany przez duchownych

Niektórzy księża zdecydowali się wyrazić swoje zadowolenie w sieci. Jeden przyznał, że niektórzy duchowni zgadzają się robić show w kościele.

"Obejrzałem przed chwilą filmik z KOŚCIOŁA ze ślubu pani Krupy. Czy księżom stało się obojętne to, co wyprawia się na LITURGII? Czy my księża tracimy wiarę, że Msza Święta to Golgota? Co się dzieje, że niektórzy z nas uprawiają show zamiast Adoracji Boga?" - stwierdził ksiądz Daniel Wachowiak na Twitterze.

Taki komentarz spotkał się z różnymi reakcjami internautów.

"Czy to nie jest tak, że kościół jest dla WSZYSTKICH? Utwór mówi o miłości, a chyba na tym też kościołowi zależy, żeby ludzie się kochali...Nie rozumiem tego zniesmaczenia.Sądzę, że dzieje się dużo gorszych rzeczy, o których zwłaszcza księża nie mówią" - pisze jeden z nich.

Ktoś stwierdził, że takie "show" jest wynikiem zerowych wymagań księży.

"Czy księża już naprawdę nie stawiają żadnych wymagań co do świętych sakramentów?" - pyta internauta. Na to ksiądz Wachowiak wyjaśnia, że ma nadzieję, "że uda się między nami księżmi, rozpętać rozmowy na te (i nie tylko te) tematy. Czasem gadamy, żeby nic nie powiedzieć, a wśród księży celebryci zamiast celebransów rosną jak grzyby po deszczu".

Podobne zdanie co do show na ślubie Krupy ma inny duchowny - ksiądz Andrzej Banasiuk. W wypowiedzi dla serwisu Na Temat przyznał, że "kościół nie jest od wykonywania piosenek skocznych i zabawnych. Niech idą na salę, niech się bawią do białego rana, niech sobie pośpiewają potańczą, ale nie w kościele. Tu nie można takich rzeczy robić" - powiedział.

Należy podkreślić, że stanowisko Kościoła w tej sprawie jest jasne. Wykonywanie utworów nieliturgicznych w świątyniach jest "nie do przyjęcia" - pisał biskup wrocławski Wiesław Mering.

RadioZET.pl/NaTemat/Kozaczek/SA