Zamknij

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle

Redakcja
19.05.2018 11:43
Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle
fot. Eastnews

O ich ślubie mówi się od niemal roku! Ksiażę Harry i Meghan Markle powiedzą sobie sakramentalne „tak” już w tę sobotę, 19 maja. Jaką suknię wybierze panna młoda? Jak zaprezentują się goście? Gdzie będzie można zobaczyć ślub? O której i gdzie oglądać transmisję?

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle

Mnóstwo przygotowań, setki zakładów bukmacherskich, tysiące pytań i miliony wydanych funtów. Jak będzie wyglądał ślub księcia Harry'ego i amerykańskiej aktorki Meghan Markle? Wszystko stanie się jasne w sobotę, 19 maja, kiedy to oczy całego świata będą zwrócone na kaplicę św. Jerzego zamku Windsor. To właśnie tam sakramentalne „tak” wypowiedzą książę Harry oraz Meghan Markle. Ich związek od początku wzbudzał wiele kontrowersji. On niepokorny kobieciarz, ona starsza od narzeczonego rozwódka. Popularna amerykańska celebrytka musiała zerwać ze swoim dotychczasowym życiem, chcąc wejść do rodziny królewskiej i móc otrzymać tytuł Jej Królewskiej Mości. Narzeczeni nie do końca są wierni królewskiej tradycji i świadomie wychodzą poza jej ramy budując szczęście według własnych zasad. To właśnie sobota została z premedytacją wybrana na dzień uroczystości, a w myśl przyjętej etykiety królewskiej ten powinien przypadać w dniu powszednim. Na dodatek pokrywa się z finałem Pucharu Anglii! Wielu zastanawia się czy Harry założy obrączkę. Co ciekawe książę Cambridge jej nie nosi od dnia ślubu. Podobnie jak książę Filip. Do czasów drugiej wojny światowej dworska etykieta zabraniała mężczyzną noszenia biżuterii, poza sygnetami czy zegarkami. Ceremonia nie mogła się odbyć w Pałacu Kensington, gdzie 7 lat temu ślub brał książę William i Kate Middleton, ponieważ przyszła małżonka księcia Harry’ego jest rozwiedziona, podobnie jak jej rodzice. Jednak nie ma tego złego … Tego dnia godziny otwarcia angielskich pubów zostaną wydłużone, aby Brytyjczycy mogli świętować szczęście nowożeńców.

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle. Data

Ceremonia zaślubin rozpocznie się o godz. 13:00, a przewodniczyć będzie jej wielebny David Conner, dziekan Windsoru. Książęca para przysięgę złoży przed Justinem Welby, arcybiskupem Canterbury. Z najnowszych informacji wynika, że pannę młodą do ołtarza poprowadzi jej ojciec – Thomas Markle. Towarzyszyć jej będą również książę George i księżniczka Charlotte, tradycyjnie sypiący kwiaty. Przed ołtarzem czekać na nią będzie książę Harry wraz z księciem Williamem, który został jego „best man”. Kto natomiast będzie druhną Meghan? Na ten moment nie jest to nic pewnego. Z pewnością nie będzie to jej siostra, której tego dnia najprawdopodobniej zabraknie w Londynie. Na zamek zaproszono 2640 osób, wśród których znajdują się działacze charytatywni, dzieci ze szkół oraz społecznicy. Po uroczystości zaślubin para książęca uda się na dwumilową przejażdżkę królewską karetą, aby pozdrowić mieszkańców Wielkiej Brytanii. Tego dnia ulice Londynu będą strzeżone bardziej niż kiedykolwiek.

Ślub Harry’ego i Meghan będzie ponoć skromny w porównaniu do przyjęcia weselnego księcia Williama i Kate Middleton. Zaproszenia otrzymało zaledwie 800 gości, podczas gdy siedem lat temu aż – 1900. Zabraknie wśród nich politycznych oficjeli, w tym m.in. premier Wielkiej Brytanii. Mało prawdopodobne, aby Harry zasiadł kiedykolwiek na tronie, stąd rodzina królewska nie wymaga ich obecności. Pierwszą, formalną część przyjęcia na zamku Windsor zorganizowała sama Królowa dla 600 gości. Druga część przyjęcia odbędzie się wieczorem w domu Frogmore House w Windsor Home Park, a zaproszenie na nią otrzymali tylko najbliżsi: rodzina i przyjaciele. Wśród znanych nazwisk pojawia się Serena Williams, Patrick J. Adams, Elton John, Rihanna, Ellie Goulding, Spice Girls czy David Beckham. Czy faktycznie się pojawią? Uroczystość już w tę sobotę, 19 maja.

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle. Gdzie i kiedy transmisja?

Gdzie oglądać ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle? W Polsce to wyjątkowe wydarzenie transmitować będzie na żywo, jako jedyna bezpłatna, telewizja METRO. Początek emisji już o godzinie 11.00 – najpierw czekają nas rozmowy z ekspertami dotyczące największego ślubu tego sezonu.

Na RadioZET.pl już w trakcie ślubu znajdziecie mnóstwo zdjęć z tego wydarzenia. Zapraszamy! 

RadioZET.pl/SI