Zamknij

Smolasty dołączył do grona koronasceptyków? Węszy spisek: "To jest wielki skok na kasę"

20.10.2020 16:55
Smolasty
fot. Kamil Piklikiewicz/East News

Smolasty podzielił się kontrowersyjną opinią na temat pandemii COVID-19. Zdaniem rapera, koronawirus nie jest aż tak groźny, jak informują media, a sytuacja, w której obecnie się znajdujemy, to "skok na kasę" koncernów farmaceutycznych. Muzyk dołączył do grona koronasceptyków?

Smolasty to raper, który jakiś czas temu brał udział w popularnej akcji #Hot16Challenge. Wyzwanie polegało na nagraniu krótkiego kawałka, udostępnieniu linku do zbiórki na wsparcie walki z koronawirusem oraz nominowaniu kolejnych osób. Dzięki akcji personel medyczny otrzymał ponad 3,5 mln złotych.

Obecnie obserwujemy tzw. drugą falę zachorowań, która jest znacznie silniejsza niż ta wiosenna. Dziennie w Polsce przybywa około 9 tys. nowych zachorowań, zajętych jest także już ponad 700 respiratorów. Wprowadzane są nowe obostrzenia, które mają zatrzymać dalszy wzrost zakażeń. Niestety, coraz więcej osób neguje zagrożenie, jakim jest pandemia COVID-19 i sprzeciwia się zaleceniom. Czyżby tym razem do grona koronasceptyków dołączył raper Smolasty?

Zobacz także: Michał Piróg ostro o koronasceptykach. "Wszystkim życzę zdrowia, nawet idiotom"

Smolasty ostro o COVID-19. Nie wierzy w zagrożenie?

Wśród polskich celebrytów znajdziemy kilku głośnych koronasceptyków, czyli ludzi niewierzących w pandemię. Przeciwnikiem maseczek jest między innymi Tomasz Karolak, który kilka tygodni temu oskarżył sieć IKEA o wyproszenie go ze sklepu, ponieważ nie zasłaniał nosa i ust. Teorie spiskowe na temat koronawirusa przekazują także Viola Kołakowska czy Ivan Komarenko. Teraz Smolasty podzielił się kontrowersyjną opinią na temat obecnej sytuacji. Zapytany o to, co myśli o panice z powodu COVID-19, odpowiedział na Instagramie:

- Że jest to wielki skok na kasę koncernów farmaceutycznych, czyli ludzi, którzy mają w posiadaniu większość świata. Oczywiście krąży po świecie jakaś forma stworzonej ręką tych ludzi grypy, ale nie jest ona sama w sobie tak groźna, jak to media popują. Ponadto gardzę niektórymi celebrytami, którzy jeszcze bardziej to podkręcają, że trwa pandemia (prawdopodobnie za namową rządu). Moim zdaniem mają tak samo krew na rękach, jak ludzie odpowiedzialni za wpuszczenie tego świństwa na świat - stwierdził raper.

Smolasty dodał, że sam wierzył w pandemię i apelował o przestrzeganie restrykcji, jednak "trochę poszperał i ma własny rozum".

Co myślicie o wypowiedzi Smolastego?

smolasty koronawirus