Zamknij

Stan Borys stracił wzrok. Wokalista przeszedł poważną operację. "Nie mogliśmy z nią czekać"

27.10.2020 09:38
Stan Borys stracił wzrok
fot. Wojciech Olkusnik/East News

Stan Borys, sławny wokalista i kompozytor, podupadł na zdrowiu. Artysta w 2019 roku przeszedł udar, ale to nie koniec jego problemów. W mediach pojawiła się informacja o poważnej operacji, jakiej musiał poddać się Borys. W jej efekcie muzyk stracił wzrok.

Stan Borys to artysta, którego nie trzeba przedstawiać wielbicielom polskich hitów. Doskonały wokalista, instrumentalista, kompozytor, poeta i producent na stałe zapisał się w historii krajowej muzyki. W 1956 roku powstał zespół Blackout, a trzy lata później grupa Bizony. Jednak zdecydowanie największym sukcesem był utwór "Jaskółka uwięziona", który stał się ogromnym przebojem i do dziś wzrusza słuchaczy. Ostatnia płyta artysty, "Ikona", została wydana w 2014 roku.

Borysowi od zawsze blisko było do Stanów Zjednoczonych. W USA mieszkał w latach 1975-2004, następnie przeprowadził się do Kanady, by powrócić do Las Vegas. Być może emigracja spowodowała, że nie zyskał w Polsce statusu wokalisty kultowego.

Niestety, polski wokalista w ostatnich latach narzeka na problemy ze zdrowiem. Na początku 2019 roku trafił do szpitala, gdzie lekarze walczyli o jego życie. Borys przeszedł udar, a jego następstwa do dziś wpływają na jego życie. Jak poinformował "Super Express", artysta ma za sobą skomplikowaną operację, stracił także wzrok.

ZOBACZ TAKŻE: Dramatyczny wpis partnerki Stana Borysa. Para przebywa w USA: "Módlcie się za nas"

Stan Borys stracił wzrok. Polski wokalista przeszedł poważną operację

Jak informuje "Super Express", Stan Borys nadal ma poważne problemy zdrowotne. Mimo rehabilitacji jego stan uległ pogorszeniu, pojawiły się między innymi poważne problemy ze wzrokiem. Wokalista musiał przejść skomplikowaną operację. Ukochana piosenkarza, Anna Maleady, zdradziła, że musieli się spieszyć.

- Stan widział coraz gorzej i potrzebna była natychmiastowa operacja. Nie mogliśmy z nią czekać i zrobić jej w Polsce, bo z powodu pandemii nie wiadomo, kiedy wrócimy do kraju - relacjonuje.

Stan Borys stracił wzrok, jest jednak szansa, że znów będzie widział. Lekarze są dobrej myśli, co nie obniża poziomu stresu muzyka i jego partnerki. Borys jest jednak człowiekiem, który nie zwykł się poddawać.

- Ostatnie dwa lata nie są dla mnie łatwe, ale ja się nie dam! Czekam na efekty operacji oczu i jestem pewien, że niedługo wszystkich was wyraźnie zobaczę. A przede wszystkim moją ukochaną, najpiękniejszą Anię - podsumował.

Artyście życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia!