Zamknij

Stanisława Ryster: Co dziś robi i jak wygląda prowadząca teleturniej "Wielka gra"? [FOTO]

Sylwia Wamej
15.04.2020 15:03
Stanisława Ryster
fot. Adam Jagielak/ East News

Stanisława Ryster szerszej publiczności kojarzona jest jako prowadząca teleturniej "Wielka gra", który prowadziła przez ponad 30 lat. Co dziś robi i jak wygląda teraz Stanisława Ryster?

Stanisława Ryster: Co się działo z prowadzącą "Wielkiej gry" po zakończeniu programu?

Stanisława Ryster przez ponad 30 lat była prowadzącą kultowego teleturnieju "Wielka gra", którego uczestnicy musieli wykazać się nie lada wiedzą z wielu dziedzin. Z wykształcenia Stanisława Ryster jest prawniczką. Skończyła prawo na Uniwersytecie Warszawskim. W 1966 roku zaczęła karierę dziennikarską. Najpierw była spikerką, a następnie prowadzącą programy rozrywkowe.

W 1975 roku Stanisława Ryster została prowadzącą teleturnieju "Wielka gra", zastępując na tym stanowisku Janusza Budzyńskiego. Stanisława Ryster nie tylko była gospodynią programu, ale również współtworzyła wszystkie pytania oraz redagowała je.

W 1998 roku została laureatką Super Wiktoria w kategorii "osobowość telewizyjna". W 2006 roku program "Wielka gra" zniknął z ramówki TVP. Wtedy też Stanisława Ryster zakończyła współpracę z TVP. W 2010 roku wróciła jednak do pracy, przygotowując nagrania do programu "Wielka gra - na bis", w którym pokazywała kulisy show.

W 2016 roku widzowie mogli zobaczyć Stanisławę Ryster na małym ekranie w kampanii reklamowej firmy ubezpieczeniowej. Prywatnie Stanisława Ryster była dwukrotnie zamężna. Gwiazda ma jedno dziecko - córkę.

RadioZet.pl/SW