Zamknij

Burza wokół Kossakowskiego popierającego Strajk Kobiet. Padło pytanie o "Down the road"

30.10.2020 13:10
Przemysław Kossakowski i bohaterowie "Down the road"
fot. ANNA KACZMARZ / DZIENNIK POLSKI / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Przemysław Kossakowski wsparł Strajk Kobiet i wzbudził kontrowersje. Mąż Martyny Wojciechowskiej prowadzący program "Down the road. Zespół w trasie" został oskarżony o hipokryzję. Podróżnik odpowiedział krytykującym go internautom. 

Przemysław Kossakowski jest znanym z anteny TTV podróżnikiem i survivalowcem. Prowadził autorski cykl programów zatytułowanych "Być jak", "Wtajemniczenie", "Inicjacja", "Nieoczywiste" i "Szósty zmysł". Jego nowym projektem jest "Down the road. Zespół w trasie" - program z udziałem osób chorych na zespół Downa, z którymi Kossakowski wybrał się w podróż po sześciu krajach świata.

Gwiazdor TTV aktywnie działa na Instagramie, gdzie obserwuje go już ponad pół miliona użytkowników. Niedawno na swoim profilu  Kossakowski potwierdził ślub z Martyną Wojciechowską, z którą zaręczył się w sekrecie na początku 2019 roku. Zdjęcie nowożeńców kompletnie zaskoczyło internautów, podobnie jak ostatni post podróżnika dotyczący Strajku Kobiet. Wpis Kossakowskiego spotkał się z krytyczną reakcją widzów programu "Down the rod", którzy zarzucili dziennikarzowi hipokryzję. 

Martyna Wojciechowska pochwaliła się ślubną suknią. Pasuje do niej? [FOTO]

Down the road: Przemysław Kossakowski skrytykowany za wspieranie Strajku Kobiet

Przemysław Kossakowski poparł protesty w obronie praw kobiet, które wybuchły po decyzji Trybunału Konstytucyjnego, zaostrzającej prawo aborcyjne w Polsce.

Kobiety powinny mieć prawo wyboru. Strajk kobiet. Popieram - napisał prowadzący "Down the road". 

W komentarzach zawrzało. Część internautów zwróciła Kosakowskiemu uwagę, że opowiadając się za wyborem, odmawia prawa do życia m.in. dzieciom z zespołem Downa. 

Czyli program z chorymi dziećmi, współczucie, przygoda z nimi i fajny ogólnie materiał były ściemą... Porozmawiaj może z rodzicami tych ludzi z zespołem Downa, czy nie są ich dzieci kochane i czy nie miały prawa żyć, cieszyć się, współczuć, płakać i patrzeć w niebo. Hipokryta z TVN-u. 

Hipokryzja poziom Mount Everest. Już nigdy nikt rozsądny nie uwierzy ci w żaden przekaz. Teraz idź do wpatrzonych w Ciebie dzieci i powiedz - słuchaj gdybym był twoim ojcem, mógłbyś się nie urodzić - piszą

Po fali krytycznych wpisów Przemysław Kossakowski opublikował wyjaśnienie.

Odnośnie burzy, która rozpętała się pod moim wczorajszym wpisem. Uważam, że każdy porządny człowiek powinien wspierać ludzi niepełnosprawnych i ich rodziny. Ale to nie oznacza, że mamy prawo zmuszać kobiety do rodzenia trwale i nieodwracalnie uszkodzonych płodów. Kobiety powinny mieć prawo wyboru - podkreślił. 

Mam nadzieję, że ci, którzy mają inne zdanie, zamiast trwonić energię kanalizowaną w internetowych komentarzach, zainwestują ją angażując się w wolontariat lub inną pomoc ludziom niepełnosprawnym. Jestem wolontariuszem od ponad roku. To doświadczenie ostatecznie nauczyło mnie, że nie mamy prawa nakazywać kobietom, aby poświęcały swoje życie dla jakiejkolwiek wizji świata. Domy dziennej pomocy, warsztaty terapii zajęciowej, stowarzyszenia i fundacje czekają. Może, zamiast klepać w klawiatury, zróbcie dla odmiany coś, co zmieni świat na lepsze - napisał mąż Martyny Wojciechowskiej. 

Marta Manowska zabrała głos ws. aborcji i wstawiła post z papieżem. Nie jest za wyborem?