Zamknij

Strażak z Paryża ujawnił fragment rozmowy z księżną Dianą tuż przed jej śmiercią

23.06.2021 07:46
Lady Diana
fot. EAST NEWS

Lady Diana zmarła blisko 25 lat temu, w wyniku obrażeń, jakich doznała po wypadku samochodowym w Paryżu. Teraz ostatnie słowa, które miała wypowiedzieć tuż przed śmiercią, trafiły do sieci. Ujawnił je paryski strażak.

Od śmierci księżnej Diany wkrótce minie 25 lat. "Lady Di" zmarła z powodu obrażeń, jakich doznała w wypadku samochodowym, do którego doszło w paryskim tunelu Alma. Było to pod koniec sierpnia 1997 roku. Tamte wydarzenia nawet po tylu latach wciąż budzą kontrowersje, a wiele pytań nie doczekało swojej odpowiedzi. Wiadomo, że księżna i jej ukochany, milioner Dodi Al-Fayed, uciekali przed goniącym ich autem, którym jechali paparazzi. Pędzący samochód księżnej z hukiem uderzył w betonowy filar, co kierowcę oraz Al-Fayeda doprowadziło do śmierci na miejscu.

Wiadomo, że Diana, kiedy pojawiły się służby ratownicze, wciąż żyła. Teraz strażak, który przybył na miejsce wypadku jako jeden z pierwszych, ujawnił nowe szczegóły, dotyczące zdarzenia. Jak powiedział, Diana skulona siedziała na tylnym siedzeniu auta i nie wyglądała, jakby doznała dużych obrażeń. Widać było jedynie krew w obrębie obojczyka. Była przytomna. Strażak nie od razu rozpoznał w kobiecie brytyjską księżną.

Zobacz także: BBC nagle wstrzymuje premierę dokumentu na temat śledztwa o księżnej Dianie

Strażak z Paryża ujawnił ostatnie słowa lady Diany

Paryski strażak Xavier Gourmelon w minionych latach wielokrotnie poruszał temat tragicznego wypadku z udziałem Diany. Tym razem ujawnił, jak brzmieć miały jej ostatnie słowa. Jak twierdzi, była ona zdezorientowana i nie wiedziała, co się stało. Kiedy go zauważyła, zapytała właśnie o to: "Mój Boże, co się stało?". Po tych słowach straciła przytomność, a następnie była reanimowana, kiedy jej serce przestało bić. Udało się przywrócić jej czynności życiowe i została przetransportowana do szpitala. Niestety, tam wkrótce zmarła z powodu krwotoku wewnętrznego.

Strażak przez 24 lata trzymał to w sekrecie, bo związany był tajemnicą wojskową. We Francji obowiązuje ona także paryskich strażaków, którzy zgodnie z prawem podlegają tamtejszemu MON-owi i są formacją wojskową. Trudno przewidzieć, jakie jeszcze informacje o wypadku księżnej Diany trafią do mediów. Wydarzenie cały czas jest wielką tajemnicą, a zdaniem części fanów księżnej, tragedia nie była dziełem przypadku.

Przypomnijmy, że na antenie BBC miał zostać wyemitowany dokument, poświęcony kontrowersyjnemu wywiadowi, jakiego w 1995 roku udzieliła Diana. Niestety, program z niewiadomych przyczyn został przesunięty bez podania daty możliwej premiery.