Zamknij
Gwiazdy, które odeszły w 2020 roku
21 Zobacz galerię
fot. LUKASZ SOLSKI/ Artur Zawadzki// Tomasz Urbanek/East News

W 2020 roku po raz kolejny pożegnaliśmy wiele krajowych i zagranicznych gwiazd: aktorów, muzyków, pisarzy, sportowców. W ostatnią drogę wybrały się postacie, które na wiele sposobów zmieniły współczesny świat. Prezentujemy galerię gwiazd, które odeszły w 2020 roku.

1 listopada 2020 roku po raz kolejny będziemy obchodzić w Polsce jedno z najważniejszych świąt - Uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień później, 2 listopada następuje Dzień Zaduszny, popularnie zwany Zaduszkami. To właśnie wtedy oddajemy się refleksji i wspominamy tych, których już między nami nie ma. Śmierć każdego człowieka to niewypowiedziana tragedia przede wszystkim, ale także dla osób, które zmarłych szanowały lub z nimi współpracowały.

Bez wątpienia najgłośniej mówi się o śmierci tych, o których najwięcej mówiło się za ich życia, choć czasem dopiero po śmierci doceniamy niektóre osoby, które warte były docenienia o wiele wcześniej. Mowa tu o ważnych osobistościach: politykach czy naukowcach oraz tak bliskim wielu z nas gwiazdach: sportowcach, aktorach, piosenkarzach, muzykach, literatach, twórcach. Słowem ludziach, którzy mieli wpływ na kulturę, a często także na życie wielu fanów, a nawet opinię publiczną. Niestety, rok 2020 nie był łaskawy, śmierć zabrała ze sobą wiele wybitnych nazwisk. Uczcijmy pamięć znanych postaci, których nie ma już z nami.

Święto Zmarłych 2020: Znane osoby, które zmarły w 2020 roku

Wśród gwiazd, które zmarły w 2020 roku, znalazło się wiele wybitnych nazwisk, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Pożegnaliśmy między innymi uwielbianych przez widzów aktorów Wojciecha Pszoniaka i Dariusza Gnatowskiego, wybitnego prozaika Jerzego Pilcha i wokalistę Piotra Szczepanika. Z kolei światowym środowiskiem sportowym wstrząsnęła tragiczna śmierć legendy koszykówki Kobe'go Bryanta. Poniżej prezentujemy galerię znanych postaci, które odeszły w 2020 roku. Oczywiście ciężko wymienić wszystkie osoby, które zasłużyły na pamięć fanów.