Zamknij

Sylwester 2020: Polsat i TVN bez sylwestrowych koncertów. Co dostaniemy w zamian?

16.11.2020 12:34
Sylwester 2020 na antenie telewizji
fot. Piotr Korczak/REPORTER/ EAST NEWS

Sylwester 2020 będzie wyjątkowy ze względu na pandemię koronawirusa. Z powodu obostrzeń nie obejrzymy tłumów na koncertach plenerowych organizowanych między innymi przez stacje telewizyjne. Co w takim razie zobaczymy na antenie TVN i Polsatu w zamian?

Pandemia koronawirusa wywróciła świat do góry nogami. Dziesiątkujący populację wirus miał wpływ nie tylko na życie i zdrowie, ale także niemal każdy aspekt funkcjonowania społecznego i ekonomicznego. Z powodu obostrzeń związanych z pandemią ucierpiała niemal każda branża, a nic nie zapowiada, by sytuacja szybko uległa poprawie. Recesja nie ominęła także artystów oraz pracowników sektora artystycznego i kulturalnego. Na brak zajęcia narzekają między innymi muzycy, aktorzy, osoby związane z produkcją medialną i wiele innych osób. Wszystkie stacje telewizyjne musiały zawiesić produkowane formaty.

Z pewnością wiele osób marzy, by "felerny" rok 2020 skończył się i ustąpił miejsca pełnemu nadziei 2021. Choć nie znamy przyszłości, dla wielu 1 stycznia będzie dniem pełnym perspektyw na poprawę sytuacji. Niestety, 31 grudnia 2020 nie będziemy mogli wspólnie bawić się na ulicach miast. Obostrzenia związane z pandemią nie pozwalają bowiem na organizowanie dużych koncertów plenerowych, do których tak się przyzwyczailiśmy. Duże stacje, takie jak TVN, TVP i Polsat, organizowały do tej pory ogromne imprezy, które mogliśmy oglądać na ekranach. Co zatem pojawi się w telewizji w zastępstwie koncertowych relacji?

ZOBACZ TAKŻE:  Sylwester miejski w Warszawie 2020/21 - czy się odbędzie w tym roku?

Sylwester 2020 w telewizji: Co pokaże TVN i Polsat 31 grudnia?

Jak informuje portal Onet, stacja TVN podjęła już decyzję, czym zastąpi sylwestrową relację z koncertu plenerowego. Nowy rok będziemy witać przy klasycznych komediach. W "Nigdy w życiu!" rozbawi i wzruszy Danuta Stenka, wraz z Markiem Konradem przekonamy się, że "Pieniądze to nie wszystko". Dla fanów zagranicznych produkcji przygotowano "American Pie 2", a dla wielbicieli sensacji krajowego "Świadka koronnego".

O sylwestrowych planach Polsatu w rozmowie z portalem Wirtualne Media opowiedział prezes stacji, Stanisław Janowski.

- Jeśli chodzi o Sylwestra, sytuacja związana z epidemią dzisiaj nie napawa optymizmem w zakresie imprez masowych. Czy będzie jakaś inna formuła niż koncert z udziałem publiczności? Zastanawiamy się nad tym, pracujemy, nie podjęliśmy jeszcze finalnej decyzji - czytamy.

Jeszcze mniej wiadomo o planach Telewizji Polskiej. W mediach pojawiły się informacje o dostosowanej do panujących obostrzeń imprezie na Stadionie Narodowym, jednak obecnie na jego terenie znajduje się szpital tymczasowy.

ZOBACZ TAKŻE:  Sylwester 2020: czy się odbędzie? Czy sylwester 2020 będzie odwołany?

Impreza sylwestrowa
fot. Pawel Murzyn/East News