Zamknij

Sylwester Marzeń w TVP obejdzie obostrzenia? Jest oświadczenie: "Zostanie zorganizowany legalnie"

23.12.2020 15:06
Sylwester Marzeń TVP
fot. Jacek Dominski/REPORTER/East News

Sylwester Marzeń z Dwójką 2020 odbędzie się już wkrótce. Tegoroczne koncerty na TVP oraz Polsacie organizowane będą w całkiem inny sposób, niż w poprzednich latach. Pojawiło się wiele głosów, że imprezy sylwestrowe mogą łamać wprowadzone obostrzenia. Telewizja Polska postanowiła odnieść się do tych zarzutów.

Sylwester Marzeń z Dwójką odbędzie się tym razem na wyjątkowych zasadach. W związku z pandemią koronawirusa impreza zostanie zorganizowana w Amfiteatrze w Ostródzie, a  koncerty mają zostać przeprowadzone "w trosce o zdrowie artystów i organizatorów z zachowaniem zasad bezpieczeństwa". Choć co roku pod sceną zbierały się tłumy imprezowiczów, tym razem muzycy będą grać jedynie dla publiczności przed telewizorami.

Niedawno ogłoszono wprowadzenie nowych obostrzeń na noc sylwestrową. 31 grudnia od godziny 19:00 do 6:00 rano następnego dnia będzie obowiązywała tzw. godzina policyjna. Przemieszczać się będzie można jedynie w związku z wykonywaną pracą lub w celu "zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego". Dodatkowo zamknięte będą hotele, także dla osób podróżujących w sprawach służbowych. Wiele osób zaczęło się zastanawiać, czy zorganizowanie Sylwestra Marzeń z Dwójką nie złamie wprowadzonych obostrzeń.

Zobacz także: Sylwester Marzeń z Dwójką 2020: lista gwiazd ujawniona. Wiemy, kto wystąpi w TVP

TVP oświadcza: "Sylwester Marzeń z Dwójką zostanie zorganizowany całkowicie legalnie"

Jak podaje portal press.pl, w Amfiteatrze pojawi się blisko 300 zatrudnionych tancerzy, którzy mają udawać publiczność. Poza tym członkowie ekipy pracującej przy Sylwestrze Marzeń mają nocować w ośrodku wypoczynkowym należącym do Telewizji Polskiej. Sprawę skomentował przedstawiciel lokalnego sanepidu.

- Nikt do nas się nie zwracał o nic, z żadnym zapytaniem. Impreza w amfiteatrze będzie bez udziału publiczności, nie jest imprezą o charakterze masowym. Sądzę, że jakaś forma nadzoru będzie ze strony policji, być może z naszym udziałem. To jest niewykluczone - powiedział pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostródzie w rozmowie z dziennikarzami Press.

Zobacz także: Sylwester z Polsatem 2020/21 - kto wystąpi na scenie? [GWIAZDY, ARTYŚCI, PROGRAM]

Teraz Telewizja Polska postanowiła wydać oświadczenie w tej sprawie. Stacja podkreśla, że koncert zorganizowany zostanie legalnie.

- TVP informuje, że tegoroczny „Sylwester Marzeń z Dwójką” zostanie zorganizowany całkowicie legalnie, z zastosowaniem się do wszelkich obostrzeń wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. Realizacja i transmisja koncertu bez udziału publiczności jest dozwolona. Większość artystów bezpośrednio po występie wróci do domów, natomiast obsługa produkcji skorzysta z noclegów w obiektach, które spełniają wymogi określone w rozporządzeniu - czytamy w oświadczeniu, które zostało przesłane do mediów.

Będziecie oglądać w tym roku Sylwestra Marzeń na TVP?

Zobacz także: Sylwester z TVN 2020/21 - co oglądać 31 grudnia? [PROGRAM TV, FILMY]