Zamknij

Syn królowej Elżbiety II pozwany za seks z 17-latką. Kobieta wysuwa mocne oskarżenia

09.08.2021 15:38
Andrzej Windsor
fot. East News

Książę Andrzej, syn królowej Eżlbiety II, został pozwany przez Amerykankę, 38-letnią obecnie Virginię Roberts. Kobieta oskarża księcia o to, że kiedy była nieletnia, zmuszał ją do seksu i domaga się od niego wielomilionowego odszkodowania.

Książę Andrzej jest jednym z czworga dzieci brytyjskiej królowej Elżbiety II i jej zmarłego męża księcia Filipa. Urodzony w 1960 roku arystokrata jest trzecim dzieckiem i drugim synem monarchini. W 2019 roku ogłosił wycofanie się z życia publicznego, co miało związek z informacjami o tym, że przyjaźnił się z Jeffreyem Epsteinem - amerykańskim finansistą i multimilionerem, skazanym za przestępstwa seksualne. Teraz okazuje się, że także on został oskarżony w podobnej sprawie. Jak informuje "Daily Mail", 38-letnia dziś Amerykanka oskarża go o przestępstwa seksualne, jakich Andrzej miał dopuścić się wobec niej 21 lat temu.

Virginia Roberts przekonuje, że kiedy miała 17 lat była przez księcia Andrzeja wielokrotnie zmuszana do seksu. Kobieta zamierza teraz domagać się od arystokraty wielomilionowego odszkodowania.

Zobacz także: 68-letnia aktorka Lyn May jest w ciąży. Wieścią chwali się w sieci [FOTO]

Książę Andrzej oskarżony o przestępstwa seksualne

Brytyjska rodzina królewska nie ma w ostatnich miesiącach dobrej prasy. Przez cały czas za Windsorami ciągnie się widmo głośnego wywiadu księcia Harry'ego i Meghan Markle, a teraz doszedł do tego kolejny skandal - tym razem z udziałem księcia Andrzeja, który został oskarżony o zmuszanie nieletniej kobiety do seksu. Amerykanka Virginia Roberts była jedną z ofiar pedofila i stręczyciela Jeffreya Epsteina, z którym książę Andrzej znał się przez wiele lat.

Okazuje się, że miał on umożliwić spotkania z nieletnią Roberts także synowi brytyjskiej królowej. Teraz kobieta  składa w nowojorskim sądzie pozew, w którym domagać się będzie odszkodowania i oskarża księcia o "niewłaściwe naruszenia natury seksualnej, stworzenie fizycznego i emocjonalnego bólu".

Jak twierdzi Virginia Roberts, do seksu z księciem Andrzejem została zmuszona trzy razy, a ona miała wtedy 17 lat, była więc małoletnia. Syn Elżbiety II miał zdawać sobie sprawę z wieku Virginii, co przez prawo w USA traktowane jest jak seks z dzieckiem. Z całym procederem związanych bywało kilka innych osób, m.in. Ghislaine Maxwell, którą Roberts pozwała w 2015 roku. Wtedy doszło do ugody, jednak w 2019 roku kobietę aresztowano za handel ludźmi. Z kolei sam Epstein w tym samym roku w więzieniu popełnił samobójstwo.