Zamknij

Syn Michała Wiśniewskiego idzie na studia. Kierunek? Daleki od tego, co robią rodzice

15.06.2021 19:12
Michał WIśniewski
fot. VIPHOTO/East News

Xavier Wiśniewski po zdanej maturze wybiera się na studia. Jaki kierunek go interesuje? Syn Michała Wiśniewskiego i Mandaryny zdradził swoje plany w "Dzień Dobry TVN". 

Xavier Wiśniewski jest najstarszym dzieckiem Michała Wiśniewskiego i Mandaryny. 19-latek w tym roku zdawał maturę. O tym, jak mu poszło, przekona się już niedługo, gdy zostaną ogłoszone wyniki matur. Chłopak musi być jednak z siebie zadowolony skoro snuje już plany dotyczące studiów. Syn Wiśniewskiego zdradził w "Dzień Dobry TVN", na jaki kierunek się wybiera. Wbrew temu, co przewidywano, nie będzie to nic związanego z muzyką. 

Xavier od najmłodszych lat trenuje taniec nowoczesny pod okiem mamy. Nastolatek świetnie radzi sobie na parkiecie, ale w równym stopniu ciągnie go tworzenia muzyki. Syn Michała Wiśniewskiego nagrał hip-hopowy singiel "Prąd" i już niedługo wypuści kolejny kawałek. Na razie jednak o profesjonalnej karierze muzyka nie myśli i wybiera się na studia dalekie od tego, czym zajmują się jego rodzice. 

Xavier Wiśniewski idzie na studia. Jaki kierunek wybrał syn Michała Wiśniewskiego? 

19-letni syn Mandaryny i lidera Ich Troje opowiedział w śniadaniówce o swoich edukacyjnych planach. Jak wyjaśnił, z natury jest humanistą, dlatego na pewno nie wybierze żadnego kierunku technicznego. Xaviera pociąga pisanie i ma już w tym pewne doświadczenie. 

Ja jestem human pełną gębą. Nie ograniczam się tylko do muzyki. Najpierw pisałem swojego bloga, potem byłem na stażu w "Przeglądzie". Piszę również opowiadania. Pisałem też powieść. Może kiedyś do tego wrócę - mówił w DDTVN. 

Młody Wiśniewski zamierza zdawać na jeden z najbardziej prestiżowych wydziałów dziennikarstwa w Polsce. Jednak w pierwszej kolejności złoży papiery na AWF.

Docelowo chciałem zdawać na Akademię Wychowania Fizycznego, ale i na Uniwersytet Warszawski - na dziennikarstwo. Może też na nowy kierunek związany z pisaniem - zdradził Xavier.