Zamknij

Szesnastoletnia królowa sieci. Kim jest Kinga Sawczuk?

Redakcja
29.06.2018 12:57
Szesnastoletnia królowa sieci. Kim jest Kinga Sawczuk?
fot. Instagram: @kompleksiara

Szesnastoletnia Kinga Sawczuk dołączyła do najpopularniejszych Polek w Internecie. Jej profil obserwuje obecnie ponad 3,5 miliona użytkowników. Czym urzekła internautów młoda dziewczyna i dlaczego inspiruje swoich rówieśników?

Jak powszechnie wiadomo, media społecznościowe rządzą się swoimi prawami. Czasem poziom popularności lub szybkość jej wzrostu na danym portalu wymyka się jakimkolwiek schematom. Najczęściej jednak, aby stać się znanym, wystarczy kontrowersja lub wulgarność. Zupełnie inaczej jest w wypadku Kingi Sawczuk, absolutnego fenomenu społecznościowego ostatnich miesięcy. Jeszcze niedawno nikt nie wiedział o jej istnieniu, tymczasem nastolatka na swoim profilu zgromadziła ponad 3,5 miliona obserwatorów. Czym sympatyczna dziewczyna urzekła internautów?

Nastolatka, którą obserwują miliony internautów

Kinga zrobiła prawdziwą furorę na platformie musica.ly, która zrzesza z reguły młodych ludzi prezentujących swoje krótkie nagrania, na których wykonują piosenki pop, jedynie naśladując ustami śpiew. Pod pseudonimem Kompleksiara Xx zebrała grono wiernych fanów, które rozrosło się w niesamowitym tempie oraz przeniosło się na inne profile społecznościowe Kingi.

Spokojna dziewczyna podbija Internet

Według specjalistów do spraw kultury i ruchów w sieci fenomen Kingi Sawczuk opiera się na naturalności i braku skandali. Inaczej niż inni młodzi twórcy aspirujący do kariery w internecie dziewczyna nie wywołuje skandali, jest spokojną, dobrą, skromnie ubraną uczennicą oraz podkreśla, że inspiruje ją Jan Paweł II. Nie wstydzi się także mówić o swoich kompleksach. Była harcerką, oddawała włosy dla fundacji walczącej z rakiem. Stanowi alternatywę dla na siłę próbujących wybić się wulgarnością i ekstrawaganckim wyglądem twórców. Świadczą o tym wypowiedzi samych fanów Kingi.

„Kingę poznałam przez musical.ly, szukałam czegoś żeby się zająć, bo mi się nudziło i ją przez przypadek znalazłam. Lubię ją ogólnie za to, że nie jest sztuczna, nikogo nie udaje, jest zawsze miła, poprawia humor”.

„Lubię ją za to, że jest taką cudowną osobą, która zaraża innych swoją pozytywną energią. Uwielbiam jej filmiki na Yt i musical.ly”. 

Kinga Sawczuk nieustannie zwiększa swoją popularność ku uciesze rodziców, ich dzieciom bowiem imponować zaczyna skromność i pozytywne podejście do życia.

RadioZET.pl/MF