Zamknij

Szkoła dzieci księcia Williama i księżnej Kate zamknięta. Podejrzenie koronawirusa u czterech uczniów

Patrycja Chudolińska
28.02.2020 15:34
książę William i księżna Kate
fot. Instagram/@kensingtonroyal

Koronawirus rozprzestrzenia się w kolejnych krajach europejskich. W Wielkiej Brytanii do tej pory odnotowano 16 potwierdzonych przypadków zachorowań. Okazuje się, że szkoła, do której uczęszczają dzieci z rodziny królewskiej została zamknięta z powodu wirusa.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii

Koronawirus jest już w Wielkiej Brytanii. W czwartek odnotowano pierwszy potwierdzony przypadek zarażenia w Irlandii Północnej, co daje łącznie 16 przypadków w całym kraju. Nie brakuje również osób, u których podejrzewa się zakażenie wirusem, jednak nie zostało ono potwierdzone. Okazuje się, że również rodzina królewska poważnie odczuwa skutki epidemii. Szkoła, do której na co dzień uczęszczają George i Charlotte, dzieci księcia Williama i księżnej Kate, została zamknięta.

Szkoła, do której uczęszczają dzieci księcia Williama i księżnej Kate, została zamknięta

Elitarna szkoła Thomasa Battersea w Londynie została zamknięta po tym, jak czterech uczniów po powrocie z Włoch zaczęło przejawiać objawy typowe dla zarażenia koronawirusem. Chore dzieci zostały objęte kwarantanną w domu i oczekują na wyniki badań laboratoryjnych.

- Traktujemy to zagrożenie bardzo poważnie i stosujemy się do zaleceń lokalnych władz, aby zapobiec ewentualnemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa wśród dzieci. Zgodnie z instrukcjami dotyczy to zarówno uczniów, jak i pracowników, którzy przebywali ostatnio w pobliżu ogniska choroby. Obecnie przebadano kilku uczniów i do czasu uzyskania stosownych badań, muszą pozostać w domach - cytuje pracownika placówki "The Sun".

Brytyjski tabloid informuje, że rodzice są stale informowani na temat ewentualnych zagrożeń. Do tej pory zamknięto już blisko 40 szkół na terenie całej Wielkiej Brytanii.

RadioZET.pl/PCh