Zamknij

Szkoła z TVP: Jan Kuroń z "Dzień Dobry TVN" broni nauczycielek z programu. Mocne słowa do hejterów

Judyta Wanicka
03.04.2020 14:36
Szkoła z TVP
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS i YouTube

Jan Kuroń stanął w obronie kobiet wykładających lekcje w programie "Szkoła z TVP". Kucharz z "Dzień Dobry TVN" sprzeciwił się fali hejtu wobec nauczycielek, które nie mają doświadczenia w pracy przed kamerą. 

Jan Kuroń to popularny kucharz współpracujący z porannym pasmem "Dzień Dobry TVN", a prywatnie wnuk Jacka Kuronia i syn Macieja. Mężczyzna postanowił zabrać głos w sprawie programu "Szkoła TVP", czyli lekcji transmitowanych na kanałach telewizji publicznej. Audycja, nad którą pieczę objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, zdążyła wzbudzić sporo kontrowersji. Widzowie wytykają nauczycielkom błędy i drwią ze sposobu przeprowadzania zajęć. W sieci na prowadzące spadła fala hejtu i kpin. Na taki stan rzeczy nie zgadza się Jan Kuroń, który wstawił się za kobietami w poście na Facebooku. 

Szkoła z TVP: Jan Kuroń broni nauczycielek z programu

Kucharz nie ukrywa, że ogląda lekcje w TVP z lekkim zażenowaniem. Program w kilku miejscach wyraźnie kuleje. Niemniej docenia zaangażowanie nauczycielek, które poświęciły czas, by zrobić coś konstruktywnego w czasie kanapowego lenistwa. 

Z lekkim zażenowaniem i zakłopotaniem oglądam ostatnie popisy na TVP Historia. Staram się jednak zrozumieć, że chcą dobrze, tylko coś nie wyszło. Stare studio, operator pewnie w maseczce, makeupu brak, budżet niewielki, atmosfera do dupy... Ale te Panie postanowiły zrobić coś fajnego. Może z powodu misji, pewnie przy okazji zarobić parę złotych - komentuje Jan Kuroń. 

Gwiazdor "Dzień Dobry TVN" sprzeciwia się wyśmianiu nauczycielek wykładających materiał. Jak zauważa, najprawdopodobniej są to kobiety, które nigdy wcześniej nie pracowały przed kamerą w studiu telewizyjnym. Stąd stres i wynikające z niego pomyłki.

I co widzę? Znudzone miliony, siedzące w domach, nudzące się na potęgę, mają w końcu jakiś bodziec. Nareszcie! Rechot wylewa się zewsząd, zdarza się hejt. Ludzie! Ogarnijcie się, tak, jest to nieudolnie zrobione, zdarzają się wpadki. Czy ktokolwiek z wyjących ze śmiechu pomyślał, jak te kobiety się teraz czują?! Sam nie wiem, czy elokwentnie mógłbym opowiadać o kuchni, gotowaniu w takich warunkach, a pewną eksperiencję w tym zakresie mam - podkerśla. 

Chciałbym zobaczyć gamonia jednego z drugim, jak stoją przed kamerą i omawiają jakikolwiek temat. To naprawdę nie jest proste. W tym smutnym czasie przyda się trochę empatii, zrozumienia i dystansu. Bądźmy dla siebie dobrzy! - zaapelował Jan Kuroń. 

Pod postem Macieja Kuronia pojawiło się mnóstwo komentarzy. Część fanów przyznała kucharzowi rację, inni z kolei przypomnieli o potężnym dofinansowaniu telewizji publicznej. Nie oceniamy warunków, tylko wiedzę tych pań - czytamy w komentarzach.

Czy takie błędy rzeczywiście można wytłumaczyć stresem? 

Zagłosuj

Jak oceniasz program "Szkoła z TVP"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/jw