Zamknij

Szymon Hołownia potwierdza start w wyborach prezydenckich? "Myślę o starcie"

Maciej Friedrich
03.12.2019 13:34
Szymon Hołownia potwierdza start w wyborach prezydenckich? "Myślę o starcie"
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

W mediach coraz częściej mówi się o tym, że Szymon Hołownia wystartuje w wyborach prezydenckich. Dziennikarz znany widzom z roli prowadzącego "Mam talent" postanowił skomentować doniesienia. Czy wystartuje w wyścigu o fotel głowy państwa?

Szymon Hołownia od lat jest jedną z twarzy stacji TVN. Razem z Marcinem Prokopem przez ponad 10 lat bawił widzów jako prowadzący "Mam talent". Fani dziennikarza i publicysty byli w niemałym szoku, kiedy Hołownia odszedł z programu. Coraz częściej w mediach pojawiały się informacje, że ma zamiar zająć się polityką i startować w wyborach prezydenckich. Pojawiły się nawet plotki, że jego kampanię wesprą polscy milionerzy. Najwyraźniej dziennikarz wziął sprawę politycznej przyszłości Polski na poważnie. 

Szymon Hołowania prezydentem Polski? Dziennikarz nie zaprzecza

W rozmowie z "Newsweekiem" Szymon Hołownia przyznał, że myśli o wystartowaniu w wyborach prezydenckich. Jego zdaniem Polska powinna być domem dla wyborców obu partii, które do tej pory toczą polityczne spory. 

- Myślę o starcie w wyborach prezydenckich, bo uważam te wybory za bardzo ważne dla Polski. Idą trudne czasy. Za chwilę mit sukcesu gospodarczego będzie testowany, bo idzie spowolnienie. Przed nami ważne wyzwania klimatyczne. Potrzebny jest prezydent, który będzie zwornikiem wspólnoty i sprawi, że Polska będzie domem dla wyborców PiS i PO. Żeby mogli toczyć swoje spory, ale nie musieli się wykrwawiać. W tak trudnych czasach trzeba wywrócić stolik i zaproponować nowe rozdanie - wyznał magazynowi Hołownia. 

Jak sam przyznał, o polityce pomyślał, gdy urodziła się jego córka. 

- Dwa lata temu, gdy urodziła się córka, pomyślałem, że moim zadaniem jest zostawić świat trochę lepszym.

Głosowalibyście na Szymona?

Zagłosuj

Głosowałbyś/głosowałabyś na Szymona Hołownię?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/gala.pl/MF