Zamknij

TVP organizuje koncert w hołdzie Krawczykowi. Ujawniono datę i gwiazdy wydarzenia

16.05.2021 21:26
Krzysztof Krawczyk
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Telewizja Polska postanowiła uczcić pamięć zmarłego Krzysztofa Krawczyka, organizując uroczysty koncert ku jego czci. Podano już datę wydarzenia i wstępną listę gwiazd, które wystąpią. Jedna z nich wydaje się wyjątkowo ciekawym wyborem.

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia 2021 roku, pozostawiając pogrążoną w żałobie rodzinę, przyjaciół, współpracowników z branży artystycznej oraz miliony fanów, którzy od pokoleń zachwycali się jego głosem i sceniczną charyzmą. Historia Krawczyka to nieodłączny element historii polskiej muzyki rozrywkowej, na swoim koncie ma ponadczasowe hity, które powstały zarówno za czasów współpracy z grupą Trubadurzy, jak i podczas solowej kariery. Ciężko wymienić wszystkie hity Krawczyka, ale ciężko znaleźć osobę, która nie słyszała takich szlagierów jak "Parostatek", "Jak minął dzień" czy "Chciałem być".

Ceremonia pogrzebowa artysty odbyła się w Łodzi 10 kwietnia 2021 roku. Artystę pożegnali bliscy oraz fani, a ciało Krawczyka spoczęło na cmentarzu w Grotnikach. Wielbiciele muzyki gwiazdora nieustannie oddają mu cześć, zapalając znicze w miejscu pochówku. Także Telewizja Polska nie zapomniała o wokaliście i postanowiła oddać mu hołd, organizując specjalny koncert z udziałem gwiazd. Portal Pudelek poinformował o dacie wydarzenia i podał nazwiska pierwszych artystów.

TVP zorganizuje koncert ku pamięci Krzysztofa Krawczyka [DATA, ARTYŚCI]

Jak poinformował Pudelek, koncert w hołdzie Krzysztofowi Krawczykowi ma odbyć się w opolskim amfiteatrze 30 maja 2021 roku.

- Wiadomo, że koncert odbędzie się z udziałem publiczności, od 15 maja jest to dopuszczalne przy zajęciu 50 procent miejsc - zdradza informator portalu.

Na scenie piosenki będące uhonorowaniem twórczości Krawczyka mają wykonać największe gwiazdy polskiej piosenki, w tym także blisko związani z TVP Edyta Górniak i Rafał Brzozowski. Ciekawostką ma być występ Ryszarda Rynkowskiego, który wykona uwielbiane przez fanów zmarłego wokalisty "Chciałem być". Jako goście mają pojawić się: wdowa po artyście Ewa Krawczyk i inni jego bliscy, w tym menadżer Andrzej Kosmala.