Zamknij

Taco Hemingway opowiedział o swojej "wyśnionej Polsce". Poruszający apel

25.06.2020 18:39
Taco Hemingway
fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER/East News

Taco Hemingway wziął udział w akcji, która zachęca do głosowania w wyborach prezydenckich. Raper w poruszający sposób opowiedział, jak wygląda jego wymarzona Polska.

Taco Hemingway, a właściwie Filip Szcześniak, to jeden z najbardziej popularnych polskich raperów. W ostatnich latach wypuścił takie głośne albumy, jak "Trójkąt warszawski", "Quebonafide" czy "Café Belga". Muzyk współpracował z Dawidem Podsiadło, z którym stworzył płytę "Pocztówka z WWA, lato 2019", a następnie zagrał koncert na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Taco Hemingway angażuje się także społecznie. Kilka tygodni temu razem z raperem Quebonafide wzięli udział w #Hot16Challenge. Stworzony przez nich 16-wersowy utwór miał wspomóc zbiórkę na walkę z koronawirusem. Tym razem Filip Szcześniak zaapelował do fanów, by wzięli udział w nadchodzących wyborach prezydenckich, które odbędą się w niedzielę 28 czerwca.

Zobacz także: Hot16Challenge2: Taco Hemingway i Quebonafide rapują o ataku paniki Filipa Chajzera [WIDEO]

Wybory 2020: Taco Hemingway zdradził, jak wygląda jego "wyśniona Polska"

Taco Hemingway nagrał poruszający film, w którym opowiedział, jak wygląda Polska jego marzeń. Raper zwraca uwagę przede wszystkim na to, że jest to kraj, w którym "nikt nie uczy nienawiści".

- Moja wyśniona Polska jest krajem ludzi robiących swoje. Ludzi zbyt zajętych, żeby zaglądać innym do sypialni, do portfela, do modlitewnika. W której jak zaglądasz drugiej osobie do garnka, to tylko żeby się upewnić, że ta osoba ma co jeść. Wiesz, bo niemowlęta przychodzą na świat z całą paletą emocji – niektóre drą się wniebogłosy, niektóre łkają cichutko, niektóre w ogóle milczą, jakby analizowały tę przedziwną sytuację, która je spotkała, niektóre się śmieją, jakby rozumiały. Ale żadne z nich nie przychodzi na świat nienawidząc. I w mojej wyśnionej Polsce nikt ich tej nienawiści po prostu nie nauczy. Moja wyśniona Polska nie istnieje. Jeszcze - podkreślił na nagraniu Szcześniak.

Do akcji dołączyli także znany youtuber Krzysztof Gonciarz oraz aktor Bartosz Bielenia. Projekt Olśnienie.eu ma zachęcić przede wszystkim młodych do zaangażowania się w losy kraju i pójścia na wybory. Co myślicie o całej inicjatywie?