Zamknij

Tak teraz wyglądają Gulczas, Janusz i Manuela z „Big Brother”? [ZDJĘCIA]

Redakcja
07.02.2019 10:14
Tak teraz wyglądają Gulczas, Janusz i Manuela z „Big Brother”? [ZDJĘCIA]
fot. WOJTEK STEIN/REPORTER

Pierwsza edycja reality show „Big Brother” odniosła w Polsce spektakularny sukces. Jak po latach wyglądają największe gwiazdy programu? Zobacz, jak zmienili się Janusz, Gulczas i Manuela.

Big Brother” już niedługo ponownie zagości na ekranach. Reality show, którego pierwsza edycja została wyemitowana w marcu 2001 roku, stało się w Polsce zjawiskiem. Był to pierwszy obok „Agenta” program tego typu, a jego specyfika i kontrowersyjna formuła przyciągała przed telewizory rzesze widzów. Grupa obcych sobie osób zamkniętych w monitorowanym domu, tajemniczy Wielki Brat rozdający zadania, wzajemna eliminacja uczestników: to wszystko wzbudzało ogromne emocje.

Pierwsza odsłona „Big Brother” cieszyła się zdecydowanie największą popularnością, między innymi ze względu na wyjątkowo barwne osobowości. W pamięci widzów zapadli przede wszystkim: ubrany w motocyklową kurtkę Piotr „Gulczas” Gulczyński, roześmiana Manuela Michalak (obecnie Jabłońska) oraz zwycięzca edycji, niepozorny komendant Straży Miejskiej Janusz Dzięcioł.

Gwiazdy show z 2001 roku pojawiły się w „Dzień Dobry TVN”, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć, jak się zmienili przez prawie 20 lat. Sprawdziliśmy również, jak potoczyło się ich życie po opuszczeniu domu Wielkiego Brata.

Gwiazdy „Big Brother” po latach

Janusz Dzięcioł
fot. TRICOLORS/East News

Janusz Dzięcioł, który zwyciężył w pierwszej odsłonie show i wygrał 500 tysięcy złotych, nie powrócił do zawodowych obowiązków. Zdecydował się związać swoje życie z polityką. W 2007 roku z ramienia Platformy Obywatelskiej wszedł do Sejmu. Obecnie odpoczywa na emeryturze, jednak według internautów wygląda młodziej niż za czasów „Big Brothera”. Zdradził, że wygrana pomogła mu wybudować dom, wydać córkę za mąż i kupić samochód.

BIG BROTHER 2018/2019: Jak zgłosić się do programu?

Manuela Michalak w 2002 roku wyszła za mąż i zmieniła nazwisko na Jabłońska. Przez trzy lata współprowadziła rozrywkowy program TVN „Maraton uśmiechu”. Zajmowała się handlem paramedykamentami, obecnie prowadzi salon fryzjerski. Do dziś udział w „Big Brother” uważa za jedną z największych przygód swojego życia.

Big Brother Manuela
fot. Instagram:@manuela_bbf

Piotr Gulczyński, czyli popularny „Gulczas”, prywatnie jest szwagrem wokalistki Małgorzaty Ostrowskiej. Jeden z najbardziej lubianych bohaterów pierwszej edycji po programie nawiązał współpracę z browarem Jabłonowo i użyczył swojego wizerunku piwom „Gulczas” i „Gulczas Mocny”, które jednak szybko zostały wycofane z rynku. Obecnie 51-latek pracuje jako specjalista do spraw reklamy.

Większość uczestników pierwszej edycji zagrała również w komediach Jerzego Gruzy „Gulczas, a jak myślisz...” oraz „Yyyreek!!! Kosmiczna nominacja”. Nie okazały się one jednak hitami.

Big Brother Janusz Gulczas Manuela Dzień Dobry TVN
fot. Instagram:@manuela_bbf

RadioZET.pl/MF