Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Marcin Wojciechowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tak wyglądały ostatnie chwile życia Kory. Wzruszające wyznanie przyjaciółki

06.08.2018 11:34

Kora Jackowska zmarła 28 lipca 2018 roku po kilku latach walki z nowotworem. Przyjaciółka artystki, Magdalena Środa, we wzruszających słowach opisała ostatnie chwile życia gwiazdy.

Kora Jackowska fot. Instagram

Ostatnie chwile życia Kory

Śmierć Kory Jackowskiej była szokiem dla tysięcy osób: jej bliskich, tych, którzy ją znali, oraz tych, którzy kochali jej piosenki. O tym, że śmierć jest blisko, wiedzieli nieliczni – w tym przyjaciółka Kory – Magdalena Środa. Towarzyszyła piosenkarce podczas jej ostatnich chwil. O tym, jak wyglądały ostatnie momenty Kory, we wzruszający sposób opowiedziała na łamach „Newsweeka”.

„Odchodziła w noc, w którą wszyscy na świecie gapili się w niebo, na księżyc. Symbol kobiecych mocy. Długo się chował, znikł, a potem spektakularnie odsłaniał. Rozpaliliśmy »szamańskie« ognisko, postawiliśmy na łące lunetę, choć i tak gołym okiem było widać tę przemianę. Opowiadaliśmy jej o niej, trzymając za ręce, głaszcząc, szepcząc. Nie było już kontaktu, ale musiała nas słyszeć. Boginie słyszą wszystko. I nie umierają” – mówi we wzruszających słowach Magdalena Środa.

Pogrzeb Kory Jackowskiej 8 sierpnia

Przypomnijmy, że Kora odeszła rankiem 28 lipca 2018. Już wkrótce, dokładnie w środę 8 sierpnia, odbędzie się jej pogrzeb. Dokładne informacje o ceremonii znaleźć można poniżej.

Kora - pogrzeb artystki już 08.08. Szczegóły uroczystości

Kora nie przyjęła ostatniego namaszczenia - mąż artystki dementuje

RadioZET.pl/Newsweek/SA

Oceń