Zamknij

Tamara Arciuch oburzona słowami lekarza o cesarskim cięciu. "Zdębiałam"

Judyta Wanicka
22.01.2020 16:25
Tamara Arciuch
fot. Instagram:@tamara.arciuch

Tamara Arciuch włączyła się do dyskusji o cesarskim cięciu. Aktorka urodziła trzecie dziecko właśnie tą metodą. Przy okazji rozmowy o cesarce Tamara Arciuch wyznała internautkom, co usłyszała kiedyś od lekarza na porodówce.

Tamara Arciuch jest szczęśliwą mamą trojga dzieci. Razem z aktorem Bartłomiejem Kasprzykowskim ma córkę i syna. Ponadto para wychowuje syna aktorki z poprzedniego związku. W 2016 roku gwiazda urodziła córkę przez cesarskie cięcie. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, co usłyszała od lekarza asystującego w porodzie. Komentarz anestezjologa do tego stopnia zbulwersował aktorkę, że nawet po latach dokładnie pamięta tamte słowa.

Tamara Arciuch wspomina cesarskie cięcie

Tamara Arciuch zabrała głos w dyskusji o cesarskim cięciu na facebookowym profilu "Dzieci są ważne". W poście poruszono temat obiegowych opinii, według których cesarka to poród "nieprawdziwy", "gorszy", bo nie obarczony bohaterskim cierpieniem. Według części kobiet wyłącznie poród naturalny czyni z kobiety prawdziwą matkę. Cesarka to zaś tylko zabieg, z którego najczęściej korzystają osoby leniwe lub słabe psychicznie.

Jak się okazuje, lekceważący stosunek do kobiet decydujących się na cesarskie cięcie mają nieraz lekarze. Z taką postawą spotkała się na porodówce Tamara Arciuch. Aktorka wspomina, że podczas ostatniej ciąży usłyszała od anestezjologa brutalny komentarz.

Urodziłam dwoje dzieci SN [siłami natury - red.] a trzecie poprzez cc. Lekarz anestezjolog użył określenia tuż przed zabiegiem: "Jak już lekarze urodzą za panią to dziecko..." Zdębiałam - wyznała aktorka na profilu Dziecisawazne.pl

Pod komentarzem Tamary Arciuch zawrzało. Gwiazda odpisała potem jednej z kobiet:

Tu był pan i od początku, jak się okazało, że będzie cesarka, umniejszał „mój wkład”. Na szczęście nie jestem już „małą dziewczynką”, odpowiedziałam mu jak zasłużył i w sumie miałam gdzieś jego gadanie. Teraz mi się przypomniało z racji poruszonego tematu. 

Podkreśliła jednocześnie, że z takim zachowanie personelu spotkała się tylko raz. Poprzednie porody wspomina bardzo miło.

Zagłosuj

Cesarskie cięcie to "gorszy" poród od naturalnego?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/jw