Zamknij

Taniec z gwiazdami: Sylwester Wilk wygrał odcinek i zrezygnował z programu. Powód zasmuca

11.09.2020 22:13
Sylwester Wilk w "Tańcu z gwiazdami"
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EAST NEWS

Sylwester Wilk zrezygnował z udziału w "Tańcu z gwiazdami". Sportowiec zatańczył bez protezy i mimo trudności zdobył trzy dziesiątki. Po spektakularnym zwycięstwie zdecydował się opuścić program. 

"Taniec z gwiazdami 11”, odcinek 4. już za nami! W programie jak zwykle nie brakowało emocji. Z programem pożegnała się kolejna para, a zmagania uczestników uświetniły występy muzycznych gości. Tematem przewodnim odcinka były dom i rodzina. Na widowni zasiedli bliscy uczestników. Zagrali Gromee, Antek Smykiewicz i Golec uOrkiestra, a gwoździem programu był występ Marty Gałuszewskiej z "Twoja twarz brzmi znajomo", która fenomenalnie wcieliła się w Beyoncé.

Przypomnijmy, że "Taniec z gwiazdami 11" wrócił na antenę Polsatu po półrocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Poza Marcinem Bosakiem, który z powodów zawodowych zrezygnował z dalszego udziału oraz odejściu tancerki Janji Lesar wszyscy uczestnicy stawili się na parkiecie 4 września. W pierwszym odcinku wznowionego show odpadł Tomasz Oświeciński. Najwyższe noty zebrali Julia Wieniawa i Stefano Terrazzino, a zaraz po nich – Anna Karwan i Jan Kliment.

Taniec z gwiazdami 11: Sylwester Wilk zrezygnował z udziału 

W czwartym odcinku "Tańca z gwiazdami" z programem pożegnał się nieoczekiwanie Sylwester Wilk. Niepełnosprawny sportowiec tuż przed piątkowym odcinkiem trafił do szpitala z powodu kontuzji. Lekarze zdecydowali, że będzie musiał zdjąć protezę na cztery tygodnie. W tej sytuacji Sylwester Wilk postanowił przerwać treningi i wycofać się z show. Były uczestnik "Ninja Warrior Polska" podziękował za udział i razem ze swoją taneczną partnerką Hanną Żudziewicz opuścili program. 

Taniec z gwiazdami: Sylwester Wilk zdobył 30 punktów i pokonał Wieniawę 

Tradycyjnie już jury wysoko oceniło występy Ani Karwan, Julii WieniawyEdyty Zając. Pierwsza otrzymała 27 punktów, o dwa więcej niż faworytka turnieju Julia Wieniawa. Tym razem aktorka tańcząca ze Stefano Terrazzino zdobyła "skromne" 25 punktów i zrównała się w tabeli z Edytą Zając. Komplet zgarnął tylko jeden uczestnik. Sylwester Wilk nieoczekiwanie zdobył trzy dziesiątki i wyszedł na prowadzenie w rankingu. 26-letni biegacz rok temu stracił nogę w wypadku. W programie zdecydował się zatańczyć bez protezy. Jego występ wzbudził sensację - jurorzy byli pod wrażeniem doskonałego balansu i umiejętności akrobatycznych uczestnika.

Nie miałeś nogi, ale zyskałeś skrzydła - podsumowała występ Iwona Pavlović. 

Po piątkowym odcinku w programie zostało osiem par. W kolejnym odcinku "Tańca z gwiazdami 11”, który obejrzymy w piątek, 18 września, wystąpią:

Julia Wieniawa i Stefano Terrazzino

Ania Karwan i Jan Kliment

Sylwia Lipka i Rafał Maserak

Nicole Bogdanowicz i Kamil Kuroczko

Mikołaj Jędruszczak i Sylwia Madeńska

Bogdan Kalus i Lenka Klimentova

Edyta Zając i Michał Bartkiewicz

Milena Rostkowska-Galant i Wojciech Jeschke.

sylwester wilk w
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EAST NEWS

Posłuchaj podcastu