Zamknij

Taniec z gwiazdami: Piaseczny zakpił z homofobicznych słów ojca Andrzeja Dudy

21.09.2021 08:31
Andrzej Piaseczny w "Tańcu z gwiazdami"
fot. Pawel Wodzynski/East News

4. odcinek "Tańca z gwiazdami 12" był pełen emocji i to nie tylko tych na parkiecie. Andrzej Piaseczny znowu poczynił aluzję do wydarzeń w kraju. Juror nawiązał do skandalicznej wypowiedzi ojca Andrzeja Dudy na temat homoseksualizmu, która padła w rozmowie z "Newsweekiem". 

W 4. odcinku "Tańca z gwiazdami" odpadła Izabela Małysz. Sporo działo się na parkiecie, ale kontrowersji nie brakowało przede wszystkim za sprawą jurorów. Jak zwykle posypały się zaskakujące opinie i wypowiedzi, które wywołały falę dyskusji w sieci. O niestandardowy komentarz pokusił się Andrzej Piaseczny, który w tym sezonie debiutuje w roli jurora "Dancing with the Stars". Piasek kolejny raz poczynił polityczną aluzję, tym razem nawiązując do skandalicznej wypowiedzi ojca Andrzeja Dudy w jednym z wywiadów. 

Andrzej Piaseczny domaga się zmian w "Tańcu z Gwiazdami". Chodzi o jednopłciowe pary

Taniec z gwiazdami: Andrzej Piaseczny zakpił z homofobicznych słów Jana Dudy 

Wiosną tego roku Andrzej Piaseczny dokonał coming outu. Wokalista tłumaczył, że bodźcem do ujawnienia swojej orientacji były wypowiedzi Andrzeja Dudy w trakcie kampanii prezydenckiej. Stwierdzenie, że LGBT "to nie ludzie, lecz ideologia" przelało czarę goryczy, wówczas ówczesny juror w TVP zrozumiał, że nie może dłużej milczeć.

We wczorajszym "Tańcu z gwiazdami" Piasek odniósł się do innej obelżywej wypowiedzi, której autorem jest ojciec prezydenta. Prof. Jan Duda w rozmowie z "Newsweekiem" stwierdził, że "homoseksualizm jest w znacznym stopniu zjawiskiem zaraźliwym".

Kiedy Izabela Janachowska zapowiedziała Piasecznego, nazywając go "ekspertem od miłości", juror powiedział:

Nie wiem, czy państwo wiecie, od wczoraj w internecie krąży nieśmiała teza pewnego naukowca, że ode mnie można się czymś zarazić. Otóż można się zarazić… wysokimi notami dla uczestników - zażartował. 

To nie pierwsza wypowiedź wokalisty w programie nawiązująca do polityki i bieżących wydarzeń. W trzecim odcinku "Tańca z gwiazdami" z ust Piasecznego padło "osiem gwiazdek", odnoszące się do słynnego antypisowskiego hasła. 

Andrzej Piaseczny i 8 gwiazdek w "Tańcu z gwiazdami". Juror znowu poczynił polityczną aluzję

EN_01494062_0501
fot. TRICOLORS/East News