Zamknij

Taniec z gwiazdami: Sylwester Wilk kilka miesięcy temu stracił nogę w wypadku. Teraz zatańczy

Sylwia Wamej
24.01.2020 15:48
Sylwester Wilk
fot. Instagramcom/ Sylwester Wilk

Sylwester Wilk wystąpi w 11. edycji "Tańca z gwiazdami". Uczestnik "Ninja Warrior Polska" w sierpniu 2019 roku doznał wypadku na motocyklu, w wyniku którego stracił nogę. W najnowszym wpisie na Instagramie zapowiedział, dlaczego zgodził się na udział w programie Polsatu.

Taniec z gwiazdami: Sylwester Wilk stracił nogę w wypadku. Teraz zatańczy

Sylwester Wilk wystąpi w 11. edycji "Tańca z gwiazdami". Uczestnik "Ninja Warrior Polska" kilka miesięcy temu stracił nogę w wyniku wypadku na motocyklu. Mimo swojej niepełnosprawności postanowił wziąć udział w programie i zatańczyć. Na swoim Instagramie potwierdził udział w show Polsatu. Zdradził też, dlaczego przyjął propozycję Polsatu.

"No i wydało się. Oficjalnie potwierdzam swój udział w nadchodzącej edycji @tanieczgwiazdami. Przyjąłem tę propozycję, ponieważ taniec jest dla mnie czymś nowym, wręcz obcym. Będzie to dla mnie ogromne wyzwanie, nie tylko ze względu na protezę. Ze swojej strony mogę Wam obiecać, że dam z siebie wszystko. Traktuję udział w programie śmiertelnie poważnie i wychodzę z założenia, że jeśli już coś robię, to fajnie gdybym zrobił to dobrze. Taki też jest mój cel. Co nie zmienią faktu, że zamierzam się przy tym świetnie bawić.

Mam też taką małą misję do wykonania - chcę pokazać nie tylko widzom, ale także osobom w podobnej sytuacji do mojej, że wszelkie bariery i ograniczenia są tylko w naszych głowach.
Zamierzam motywować i zarażać pozytywną energią kogo tylko się da!"  - wyznał Sylwester Wilk na swoim Instagramie.

Taniec z gwiazdami: Kim jest Sylwester Wilk?

To już kolejny raz, gdy Polsat angażuje do "Tańca z gwiazdami" osoby, które borykają się na co dzień z niepełnosprawnościami. W programie wystąpiła m.in. niewidoma lekkoatletka Joanna Mazur oraz niesłysząca aktorka - Iwona Cichosz. Sylwester Wilk jak sam pisze na swoim Instagramie, jest trenerem, dietetykiem, szkoleniowcem. Przygotowuje się też do Igrzysk Paraolimpijskich w Paryżu.

Zagłosuj

Będziesz oglądać "Taniec z gwiazdami"?

Liczba głosów:

RadioZEt.pl/SW