Zamknij

Tapenada użyta zgodnie z jej przeznaczeniem - pytanie i odpowiedź z "Milionerów"

12.08.2020 13:34
Tapenada użyta zgodnie z jej przeznaczeniem - pytanie i odpowiedź z "Milionerów"
fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Tapenada użyta zgodnie z jej przeznaczeniem - odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej dokładne wyjaśnienie, zamieszczamy poniżej. Sprawdzamy także, czy uczestniczka programu TVN wybrała poprawny wariant, wygrała 10 000 zł oraz pozostała w dalszej grze o milion.

Tapenada użyta zgodnie z jej przeznaczeniem - "Milionerzy". Prawidłową odpowiedź na pytanie z programu TVN i jej szczegółowe wyjaśnienie, zamieszczamy w tym artykule. Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Tapenada - co to jest i jakie jest jej przeznaczenie? Pytanie i odpowiedź z Milionerów

Odpowiedź na pytanie z "Milionerów", tapenada użyta zgodnie z jej przeznaczeniem, nie była oczywista dla uczestniczki programu TVN. Gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi, które przedstawiały się następująco:

A - zatamuje krwotok z nosa

B - wzbogaci smak grzanki

C - utrwali fryzurę

D - zastąpi taśmę mierniczą

Uczestniczka "Milionerów" od razu przyznała, że nie ma pojęcia, co to jest tapenada. Drogą eliminacji odrzuciła jednak wariant A i skłaniała się ku odpowiedzi D. Nie była jednak pewna i nie chciała ryzykować, więc zdecydowała się na skorzystanie z koła ratunkowego - pytanie do publiczności. Zdecydowana większość osób, bo 68%, opowiedziało się za wariantem B. 23% publiczności postawiło na odpowiedź D, 6% na C, a 3% na A. Ostatecznie uczestniczka "Milionerów" zdecydowała się zawierzyć publiczności i zaznaczyła wariant B.

Tapenada użyta zgodnie z jej przeznaczeniem - odpowiedź z Milionerów

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", co to jest tapenda, jest odpowiedź B, wzbogaci smak grzanki. Uczestniczka programu wybrała zatem poprawny wariant, wygrała 10 000 zł oraz pozostała w dalszej grze o milion.

Który z instrumentów ma pudło rezonansowe obciągnięte z wierzchu błoną? [MILIONERZY]

Tapenada to pasta, której głównymi składnikami są oliwki i kapary oraz oliwa. Obok nich, w zależności od wersji, w składzie mogą znaleźć się np. czosnek, bakłażan, anchois i różne przyprawy. Wywodzi się z Prowansji.

RadioZET.pl