Zamknij

Oscarowa gwiazda cierpi na bolesną chorobę. Pokazała ciało pełne blizn

Judyta Wanicka
16.01.2020 16:17
Tatum O Neal
fot. Instagram:@tatum__oneal

Tatum O'Neal zmaga się z postępującą chorobą, która degraduje jej życie. Zdobywczyni Oscara opublikowała zdjęcie ciała pokrytego licznymi śladami po operacjach. Na co choruje aktorka Tatum O'Neal?

Tatum O'Neal to amerykańska aktorka, która przeszła do historii kina jako najmłodsza laureatka Oscara. Statuetkę przyniosła jej rola Addie Loggins w filmie "Papierowy księżyc" w reżyserii Petera Bogdanovicha. W latach 70. aktorka cieszyła się dużą popularnością, później występowała zdecydowanie rzadziej. Wszystko przez uzależnienie od narkotyków oraz postępującą chorobę stawów, która codziennie przysparza aktorce mnóstwa bólu. 

Tatum O'Neal choruje na RZS

Tatum O'Neal lata temu walczyła z uzależnieniem od kokainy. Gdy w 2008 roku policjanci znaleźli przy niej dwie torebki z białym proszkiem, została skierowana na przymusowe leczenie. Gwieździe udało się stanąć na nogi. Kilka lat później zdiagnozowano u niej reumatoidalne zapalnie stawów (RZS). Choroba jest postępująca i bardzo bolesna. W zaawansowanym stadium powoduje deformację kończyn i trwałą niepełnosprawność oraz prowadzi do uszkodzenia narządów wewnętrznych.

Tatum O'Neal cierpi z powodu bólu i sztywności palców. W jednym ostatnich postów wyznała, że przez schorzenie ma problemy z odpisywaniem na sms-y. Jeśli nie odpiszę, przyrzekam, że to nic osobistego - żartowała.

Gwiazda ma za sobą kilka operacji, które przeszła w związku z chorobą. Na Instagramie opublikowała przejmujące zdjęcie swojego ciała. Widać na nim blizny i czerwone ślady po zabiegach rozgrzewających.

Wierzcie mi lub nie, ale jest ze mną coraz lepiej. Życzę wszystkim zdrowia, a RZS niech idzie w diabły - napisała O'Neal.

RadioZET.pl/jw