Zamknij

Te gwiazdy zarobiły najwięcej. Ranking Forbes 2018

Redakcja
23.07.2018 14:26
Te gwiazdy zarobiły najwięcej. Ranking Forbes 2018
fot. PIOTR JEDZURA/REPORTER

Nie jest tajemnicą, że najbardziej rozpoznawalni aktorzy, muzycy czy sportowcy zarabiają krocie. „Forbes” opublikował ranking najlepiej opłacanych celebrytów 2018 roku. Trzeba przyznać, że kwoty robią ogromne wrażenie.

„Forbes” to jeden z najbardziej poczytnych międzynarodowych dwutygodników skupiających się na wydarzeniach gospodarczych i finansowych. Słynie też z regularnego publikowania rankingów dotyczących najlepiej zarabiających przedstawicieli najróżniejszych grup społecznych, na przykład sportowców czy polityków. Niedawno mogliśmy się dowiedzieć, który spośród światowych celebrytów może pochwalić się największymi dochodami. W zestawieniu pojawili się zarówno muzycy i aktorzy, jak i sportowcy. Przychody najbogatszych gwiazd potrafią przyprawić o zawrót głowy.

Cristiano Ronaldo nie jest najlepiej zarabiającym sportowcem

Na pierwszym miejscu najlepiej opłacanych celebrytów znalazł się sportowiec. O dziwo nie jest to jednak gwiazdor Realu Madryt Cristiano Ronaldo, ale amerykański bokser Floyd Mayweather. 41-latek zarobił w zeszłym roku, bagatela, 285 milionów dolarów. Niewiele gorszym wynikiem może pochwalić się aktor George Clooney, który z wynikiem 239 milionów zajął drugie miejsce. Podium zamyka celebrytka z krwi i kości, Kylie Jenner, z dochodem 216 milionów.

EN_01274508_0007
fot.

London Entertainment /Splash/EAST NEWS

Gwiazdy, które zarabiają ponad 100 milionów dolarów

Nawet gwiazdy, które nie znajdują się na podium, zarabiają fortunę. Najmniej znana z całego zestawienia Judy Sheindlin, amerykańska osobowość telewizyjna, jest czwartą najbogatszą gwiazdą z zarobkami rzędu 147 milionów dolarów. Dalej w rankingu znajduje się Dwayne Johnoson, Bono, Lionel Messi czy Ed Sheeran. Cristiano Ronaldo zamyka pierwszą dziesiątkę z kwotą 108 milionów dolarów dochodu.

Zarobki gwiazd, które zajmują kolejne pozycje w zestawieniu, nie są jednak o wiele niższe. Na tym tle głośno omawiane zarobki Małgorzaty Rozenek wydają się drobnymi kwotami.

RadioZET.pl/ MF