Zamknij

The Voice Senior: program znika z ekranów? "Nie ma grafiku, nie ma planu"

12.10.2020 21:38
The Voice Srnior
fot. Jakub Kaminski/East News

Złe wieści dla wszystkich miłośników "The Voice Senior". Według medialnych doniesień w tym roku nie zobaczymy kolejnej odsłony muzycznego show. Powodem mają być środki ostrożności związane z pandemią koronawirusa. Czy show na dobre zniknie z ramówki TVP2?

"The Voice Senior" okazał się strzałem w  dziesiątkę. Po doskonale przyjętym "The Voice of Poland" i skierowanym do młodych wykonawców "The Voice Kids" idea programu, gdzie wokalne talenty prezentowali seniorzy, została przyjęta entuzjastycznie. Tym bardziej że uczestnicy prezentowali naprawdę wysoki poziom, pokazując, że wiek nie jest żadną granicą dla wokalnego talentu. Widzowie w zdumieniu podziwiali starsze osoby, dla których pasja do muzyki jest czymś, co potrafi odwrócić uwagę od metryki. Doskonale pokazały to siostry Szydłowskie, które zwyciężyły w finale.

Naturalnym wydawało się, że po świetnie przyjętym pierwszym sezonie w ramówce TVP2 nie zabraknie 2. odsłony "The Voice Senior". Zapowiadano zmiany w jury i pojawienie się Izabeli Trojanowskiej oraz Witolda Paszta, a przesłuchania uczestników miały rozpocząć się w sierpniu 2020 roku. Niestety, jak wiele innych programów i seriali, na produkcję "The Voice Senior" wpływ ma pandemia koronawirusa. Wiele formatów zostało zawieszonych lub przełożonych. Niestety, dla wielbicieli wokalnego talentu seniorów nie mamy najlepszych wiadomości. Jak informuje portal Plejada, "The Voice Senior" nie pojawi się na antenie TVP.

ZOBACZ TAKŻE: Marta Manowska pożegnała zmarłego uczestnika "The Voice Senior". Wzruszające słowa

The Voice Senior: Kolejna edycja programu przełożona. Kiedy nowe odcinki?

"The Voice Senior"  ma tymczasowo zniknąć z ekranów. Dramatyczna sytuacja związana z pandemią koronawirusa spowodowała, że produkcja kolejnej edycji została wstrzymana, w dużej mierze z powodu troski o uczestników, którzy znajdują się w grupie ryzyka. Jest jednak nadzieja, że w przyszłym roku format powróci do ramówki.

- Nie ma grafiku, nie ma planu, ani pomysłu na to, jak nagrać kolejną edycję. Seniorzy to najbardziej narażona grupa i nikt nie ma zamiaru ryzykować zachorowań na planie. To duża odpowiedzialność także wobec jurorów, którzy są w grupie podwyższonego ryzyka. Kolejna edycja „The Voice Senior” na pewno zostanie przesunięta. Albo na wiosnę, albo na jesień 2021. Walka trwa o inne programy. Ważą się losy „Klanu” i innych seriali. Jest bardzo nerwowo - zdradza informator portalu.

Miejmy nadzieję, że sytuacja jak najszybciej pozwoli na powrót do prac nad kolejną edycją "The Voice Senior".

ZOBACZ TAKŻE:  Zarobki jurorów „The Voice Kids” i „The Voice of Poland”. Znamy kwoty!