Zamknij

The Voice of Poland: Patrycja Markowska o odejściu z programu. Oceniła Edytę Górniak

26.06.2020 12:37
Patrycja Markowska o odejściu z The Voice of Poland
fot. Bartosz KRUPA/East News

Patrycja Markowska w wywiadzie zdradziła, dlaczego zrezygnowała z udziału w "Voice of Poland" i dlaczego nie do końca dobrze czuła się, oceniając uczestników. Oceniła także Edytę Górniak i Michała Szpaka. Co sądzi o nich jako o jurorach?

Patrycja Markowska to jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich wokalistek. Córka lidera kultowego zespołu Perfect Grzegorza Markowskiego postanowiła iść w ślady ojca, ale zrobiła to po swojemu i ze znakomitym skutkiem. Już jej debiutancki album z 2001 roku przyniósł jej nominację do statuetki Fryderyka. Sześć lat później zwyciężyła w opolskim konkursie premier singlem "Świat się pomylił". Od tamtej pory zrobiła ogromną karierę, wylansowała hity takie jak "Jeszcze raz", "Księżycowy" czy "Na szczycie". Świetnie sprzedające się albumy i żywiołowe koncerty to znak rozpoznawczy artystki.

Markowska pojawiała się także w programach telewizyjnych. W 2005 roku tańczyła w "Tańcu z gwiazdami", a w tym roku mogliśmy oglądać ją w 2. edycji "Ameryki Express". Przez dwa sezony oceniała i trenowała uczestników "The Voice of Poland". Zdecydowała się jednak zrezygnować z roli jurorki. W wywiadzie dla portalu Jastrząb Post zdradziła, dlaczego nie chciała dalej oceniać wokalistów i co sądzi o Edycie Górniak i Michale Szpaku.

 The Voice of Poland: Edyta Górniak wróci do programu? Wiemy, kogo miałaby zastąpić

The Voice of Poland: Patrycja Markowska o odejściu z programu i Edycie Górniak

Patrycja Markowska nie ukrywała, że rola jurorki "The Voice of Poland" nie do końca była zgodna z jej charakterem i podejście wykluczającym ostrą rywalizację. Przyznała, że udział w programie był dla niej silnym emocjonalnym przeżyciem.

- Ja trochę za mocno przeżywałam tę rywalizację – to, że ludzie odpadali. Wydaj mi się, że w muzyce nie do końca jest miejsce na taki wyścig. Nie do końca czułam się tam tak, żeby to kontynuować. Ale to była piękna przygoda i super to wspominam - stwierdziła w wywiadzie z Jastrząb Post.

Markowska nie ma wątpliwości, że pozostali jurorzy świetnie sobie radzą, a ich muzyczne talenty przełożą się na umiejętność prawidłowej oceny uczestników. Mowa tu o Edycie Górniak i Michale Szpaku.

- Edyta jest jednym z największych głosów w naszym kraju, więc kto, jak nie ona? Ja nie do końca się tam odnajdywałam, mimo że wróciłam do drugiej edycji, to czuję, że wyścigi w muzyce, to nie do końca moja działka. To jest świetnie realizowany program, przychodzą tam utalentowani ludzie, chociażby taki Dawid Dubajka wypatrzony tam (...) Z tego co widziałam, Edyta jest merytoryczna, piękna i świetnie sobie tam radzi. Myślę, że najlepiej radzą sobie tam ludzie, którzy się dobrze czują (...) To tak, jak Michał. Naprawdę mi kiedyś powiedział, że uwielbia ten program, uwielbia tam być i to widać. Myślę, że świetnie sobie poradzą, będą wyłuskiwać takie diamenciki jak Marcin Sójka - ocenia Patrycja.