Zamknij

"Titanic": Leonardo DiCaprio zainspirowała historia Polaka. Na kim się wzorował?

Redakcja
21.12.2018 10:42
"Titanic": Leonardo DiCaprio zainspirowała historia Polaka. Na kim się wzorował?
fot. Instagram:@jackrose.titanic

Przy świątecznym stole ponownie będziemy mogli obejrzeć "Titanica". Leonardo DiCaprio wyznał, że kreując postać Jacka Dawsona wzorował się na historii Polaka. Chodzi o artystę, z którym przyjaźniła się rodzina aktora.

Jednym z filmów, które obejrzymy w trakcie tegorocznych świąt, będzie klasyczny już obraz Jamesa Camerona "Titanic". Choć produkcja pojawiła się na ekranach w 1997 roku, nadal znajduje się na liście najbardziej kasowych obrazów, jakie pojawiły się w kinach. Jako pierwszy film w historii przekroczył barierę 1 miliarda dolarów przychodu. Został również obsypany nagrodami, zdobył między innymi aż 11 statuetek Oscara, w tym najważniejszą, dla najlepszego filmu.

"Titanic" oparty jest na prawdziwej, tragicznej historii zatonięcia brytyjskiego transatlantyka RMS Titanic w kwietniu 1912 roku. Zapowiadany jako ogromy, luksusowy i niezatapialny, zatonął po zderzeniu z górą lodową. Do dziś tragiczna historia okrętu jest jedną z najbardziej znanych katastrof morskich. Na potrzeby produkcji reżyser dokładnie zwiedził wrak statku, by wykonać jego wierną replikę w skali 1:1.

ZOBACZ: Titanic znów wypłynie w rejs. Powstaje replika słynnego okrętu.

DiCaprio
fot. Instagram:@jackrose.titanic

Swój sukces filmowy "Titanic" zawdzięcza między innymi doskonałej obsadzie aktorskiej. W główne role wcielili się Kate Winslet oraz Leonardo DiCaprio. Aktorka za rolę Rose była nominowana do Oscara, z kolei DiCaprio za kreację Jacka Dawsona otrzymał nominację do Złotego Globu. Widzowie i krytycy byli zachwyceni postacią graną przez Leonardo. Uśmiechnięty, zuchwały Irlandczyk podbił wiele kobiecych serc, a finałowa scena niezmiennie wzrusza do łez. Sam aktor wyznał, że przygotowując się do roli, wzorował się na historii Polaka.

Leonardo DiCaprio w "Titanicu" inspirował się historią Polaka

Leonardo CiCaprio wyznał niedawno, że przygotowując się do roli Jacka Dawsona, wzorował się na polskim artyście Stanisławie Szukalskim. Rzeźbiarz, malarz i rysownik wyjechał do Stanów Zjednoczonych rok po zatonięciu Titanica. Tam poznał rodzinę Leonardo, z którą się zaprzyjaźnił i która wspierała go w trudniejszych okresach jego kariery. Historia Polaka wywarła na młodym DiCaprio tak duże wrażenie, że planował wyprodukowanie filmu o jego życiu i twórczości. Zdecydował się również na stworzenie postaci ubogiego rysownika zza oceanu na potrzeby roli w "Titanicu". Z tą wiedzą na pewno będziemy oglądać film z jeszcze większym zainteresowaniem. Pierwsza część zostanie wyemitowana na antenie Polsatu we wtorek 25 grudnia o 20.05, druga zaś w środę 26 grudnia o tej samej porze.

ZOBACZ: Czy powstanie "Titanic 2"?

Stanislaw-Szukalski-selfie
fot. niezlasztuka.net/o-sztuce/km-szukalski

RadioZET.pl/se.pl/MF