Zamknij

Virginie Viard zajmie miejsce Karla Lagerfelda. Kim jest nowa dyrektor domu mody Chanel?

Redakcja
20.02.2019 12:23
Virginie Viard zajmie miejsce Karla Lagerfelda. Kim jest nowa dyrektor domu mody Chanel?
fot. Instagram:@chanelofficial

Śmierć Karla Lagerfelda to ogromny cios dla świata mody. Dom mody Chanel wydał oświadczenie, w którym oficjalnie potwierdził śmierć projektanta i poinformował, kto zastąpi go na stanowisku dyrektora kreatywnego. Jego następczynią została Virginie Viard. Co o niej wiemy?

Karl Lagerfeld był światową ikoną mody i jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w branży. Pochodzący z Hamburga projektant, fotograf i artysta w środowisku modowym uważany był za wizjonera i jedną z najważniejszych postaci w branży. We wtorek 19 lutego świat obiegła smutna informacja o śmierci Lagerfelda. Projektant zmarł w Paryżu w wieku 85 lat. Od kilku tygodni ciężko chorował. Według nieoficjalnych informacji przyczyną śmierci był nowotwór. Dom mody Chanel, którym Karl kierował od 1983 roku, wydał oświadczenie, w którym oficjalnie potwierdził jego śmierć oraz poinformował, kto zastąpi go na stanowisku dyrektora kreatywnego. Na następczynię wybrana została Virginie Viard. Co o niej wiemy?

Virgin Viard zajmie miejsce Karla Lagerfelda
fot. Instagram:@chanelofficial

Kim jest Virgine Viard?

Wybór Virginie Viard na następczynię Lagerfelda nie jest oczywiście przypadkowy. Szefowa studia projektowego Chanel współpracowała z projektantem od ponad 30 lat. Swoją karierę zaczynała jako stażystka, by przejść przez wiele szczebli kariery i stać się jego prawą ręką. Odpowiadała za urzeczywistnianie szkiców wizjonera. Nie było tajemnicą, że ich relacje nie były jedynie zawodowe, prywatnie byli bliskimi przyjaciółmi. Głosy, że Viard przygotowywana jest na następczynię Karla, pojawiły się już kilka lat temu. Virginie pojawiła się u jego boku na pokazie Cruise 2018/2018. Wątpliwości zostały rozwiane, gdy to właśnie ona zastąpiła Lagerfelda go podczas pokazu haute couture wiosna-lato 2019, gdy projektant zmagał się z chorobą.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

Przed Viard z pewnością stoi niezwykle trudne zadanie. Przez 36 lat pracy w Chanel Lagerfeld w znaczący sposób wpłynął na markę i stał się jej legendą. Miejmy nadzieję, że uczeń co najmniej dorówna mistrzowi.

RadioZET.pl/MF