Zamknij

Tom Hanks został obywatelem Grecji. Opuści Stany Zjednoczone? [FOTO]

28.07.2020 12:19
Tom Hanks został obywatelem Grecji
fot. Li Ying/Xinhua News/East News

Tom Hanks i jego żona Rita Wilson zostali obywatelami Grecji. Paszporty odebrali z rąk premiera Kyriakosa Mitsotakisa, który w sieci opublikował pamiątkowe zdjęcie z hollywoodzkim gwiazdorem i jego małżonką. Czy to znaczy, że Hanks na stałe wyprowadzi się ze Stanów Zjednoczonych?

Tom Hanks to aktor, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Jeden z największych gwiazdorów Hollywood na stałe wpisał się do historii światowego kina rolami w filmach, którymi zachwycają się kolejne pokolenia widzów. Ciężko wymienić wszystkie fantastyczne kreacje amerykańskiego aktora. Dwukrotnie odbierał statuetkę Oscara dla najlepszego aktora za role we wzruszającej "Filadelfii" i kultowego "Forresta Gumpa". Mogliśmy oglądać go także w takich hitach jak "Cast Away: Poza światem", "Szeregowcu Ryanie" czy "Anioły i demony". Z powodzeniem realizuje się także jako producent i reżyser.

Wielbiciele Hanksa przeżyli szok w marcu 2020 roku, kiedy pojawiła się informacja, że Hanks i jego żona Rita Wilson zarazili się koronawirusem podczas pobytu w Australii. Na szczęście udało im się wygrać z wirusem, ale aktor w wywiadzie zdradził, jak ciężko przeżywali zarażenie. Na szczęście są zdrowi i mogą nadal podróżować po świecie. Jednym z krajów, który szczególnie sobie upodobali, jest Grecja. Jak się okazuje z wzajemnością, gwiazdorska para odebrała bowiem greckie paszporty z rąk samego premiera.

 Tom Hanks odpowiedział na list 8-latka o imieniu Corona. Nie zabrakło wzruszających słów

Tom Hanks i Rita Wilson obywatelami Grecji. Odebrali paszporty z rąk premiera

Żona Toma Hanksa ma greckie korzenie, a sam aktor przeszedł na dominujące w Grecji prawosławie. Małżonkowie zakochali się w tym pięknym kraju i kupili nieruchomość na wyspie Antiparos. Gwiazdor w 2018 roku mocno zaangażował się w pomoc ludziom, którzy ucierpieli na skutek pożarów greckich lasów. Otrzymał wtedy honorowe obywatelstwo. Obecnie wraz z żoną mogą cieszyć się pełnoprawnym obywatelstwem. Z rąk premiera Grecji Kyriakosa Mitsotakisa oficjalnie odebrali paszporty. Polityk na swoim profilu na Instagramie opublikował zdjęcie, na którym pozuje z Tomem i Ritą.

- Rita Wilson i Tom Hanks od teraz są dumnymi obywatelami Grecji - napisał pod fotografią.

Hanks nie ukrywa swojej miłości do Grecji, którą podczas gali Złotych Globów 2020 nazwał "rajem".

- Grecja to raj. Byłem na całym świecie, byłem w najpiękniejszych miejscach na świecie, żadne z nich nie przewyższa Grecji. Tam ziemia, niebo i woda są dobre dla duszy. To uzdrawiające miejsce. Zwłaszcza jeśli poddasz się temu bajecznemu greckiemu rozkładowi dnia: spania do południa, bycia na nogach do 3 nad ranem i dyskutowania w tawernie do 3 nad ranem. To najlepszy sposób na życie, jaki można osiągnąć - mówił wtedy.

Na szczęście dla amerykańskich fanów gwiazdor i jego żona nie zapowiedzieli jak dotąd przeprowadzki do Grecji.

 Wakacje w Grecji. Turyści wjadą do kraju tylko ze specjalnym kodem