Zamknij

Tom Hanks o walce z koronawirusem. Ujawnił szokujące szczegóły: "Żona czołgała się do łazienki"

Sylwia Wamej
21.04.2020 12:11
Tom Hanks
fot. ---

Tom Hanks i jego żona Rita Wilson na początku marca dowiedzieli się, że są zarażeni koronawirusem. Dziś para jest już zdrowa, ale jak podkreślał aktor w rozmowie z National Defense Radio Show nie było im łatwo zmierzyć się z SARS-CoV-2. 

Tom Hanks o walce z koronawirusem. Ujawnił szokujące szczegóły

Tom Hanks i jego ukochana - Rita Wilson w marcu dowiedzieli się, że są zarażeni koronawirusem. Para przebywała wtedy w Australii, gdzie szybko została przetransportowana do USA prywatnym odrzutowcem. Dziś już są zdrowi, jednak walkę z podstępną chorobą, zapamiętają na długo. W rozmowie z  National Defense Radio Show Tom Hanks opowiedział m.in. o objawach koronawirusa, jakie wystąpiły u niego i jego żony - Rity. Jego ukochana przeszła przez chorobę znacznie gorzej, niż on sam.

"Mnie bolało całe ciało i czułem się zmęczony. Rita przechodziła przez to dużo gorzej. Miała zdecydowanie wyższą gorączkę. Straciła węch i smak. Przez trzy tygodnie nie czerpała żadnej satysfakcji z jedzenia. Miała tak silne mdłości, że musiała czołgać się po podłodze do łazienki. Pamiętam, jak lekarka weszła do pomieszczenia obok mojej izolatki i zapytała, jak się czuję. Powiedziałem, że właśnie doznałem najdziwniejszego uczucia. Próbowałem zrobić podstawowe rozciąganie ciała oraz ćwiczenia na podłodze i nawet nie mogłem przebrnąć przez połowę z nich. Kobieta spojrzała na mnie przez swoje okulary, jak na najgłupszego człowieka na świecie i powiedziała: "Masz COVID-19" - powiedział aktor w wywiadzie.

Tom Hanks i Rita Wilson oddali krew do badań naukowych

Lekarze w leczeniu Rity Wilson zastosowali chlorochinę. Dziś małżeństwo jest na szczęście zdrowe. Tom i Rita postanowili też oddać krew do badań naukowych. Chcą, żeby ich czyn pomógł w stworzeniu szczepionki na koronawirusa.

Zagłosuj

Czy noszenie obowiązkowo maseczek to dobry pomysł?

Liczba głosów:

RadioZet.pl/SW