Zamknij

Tomasz Chudecki wspiera córkę Kasi Kowalskiej. Sam stracił szwagra przez koronawirusa

Judyta Wanicka
10.04.2020 11:21
Ola Kowalska i Tomasz Chudecki
fot. Instagram:@kasiakowalska.official, PRESS PHOTO CENTER/EAST NEWS

Tomasz Chudecki przekazał słowa wsparcia walczącej o życie córce Kasi Kowalskiej. Aktor z "M jak Miłość" niedawno stracił członka rodziny przez koronawirusa, z chorobą walczy również jego brat. 

Tomasz Chudecki wspiera córkę Kasi Kowalskiej

Aktor znany m.in. z roli Henia w "M jak Miłość" przekazał słowa wsparcia Kasi Kowalskiej i jej córce Oli. Dwa tygodnie temu wokalistka poinformowała, że Ola została zaintubowana w londyńskim szpitalu. Nie potwierdziła, że chodzi o koronawirusa, lecz w tym samym nagraniu zaapelowała do młodych, by nie lekceważyli epidemii. 

Tomasz Chudecki niedawni przeżył podobny dramat. W jego rodzinie mieszkającej we Włoszech dwie osoby zostały zarażone koronawirusem. Szwagra nie udało się uratować. Brat szczęśliwie trafił do lepszego szpitala, gdzie udało się go zaintubować. Mężczyzna został już wybudzony ze śpiączki i oddycha samodzielnie. 

Tadeusz Chudecki o zmarłym przez koronawirusa bliskim. "Był zdrowym, silnym facetem"

Rozumiem Kasię, wiem, że najgorszy jest teraz brak informacji. Moja rodzina też ma mało informacji ze szpitala, na szczęście wszyscy mieszkają obok siebie, bardzo się wspierają - mówi gwiazdor "M jak Miłość" w rozmowie z "Super Expressem".

Wydaje mi się, że to, że jest zaintubowana, to dobrze. Pierwszy wniosek jest taki, że sytuacja była poważna i to jest rzecz smutna, ale drugi, radośniejszy, jest taki, że jest sprzęt i są w stanie jej pomóc. Nam powiedzieli wprost, że człowiek może się udusić, a jeśli jest zaintubowany, to respiratory pomagają mu oddychać i można spokojnie zająć się leczeniem pacjenta.

Mam nadzieję, że tak samo będzie z córką Kasi. Jest młodą dziewczyną, wierzę, że wyjdzie z tego! Trzymam za nią kciuki. I modlić się trzeba! Jestem wierzący. Wysyłam dobrą energię. To młoda dziewczyna, na pewno da sobie radę. Ale oczywiście rozumiem rozpacz matki - wyznaje Tomasz Chudecki. 

Ola Kowalska walczy o życie

W piątek, 27 marca, Kasia Kowalska poinformowała fanów, że jej córka Ola walczy o życie na oddziele intensywnej terapii. Do tej pory nie wiadomo, na co dokładnie zachorowała Ola Kowalska. Według nieoficjalnych doniesień jej stan nadal jest poważny i uniemożliwia przewiezienie dziewczyny do Polski. "Super Express" podaje, że córka Kasi Kowalskiej została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej i oddycha za nią maszyna. Wokalistka jednak nie potwierdziła tych doniesień. 

RadioZET.pl/jw