Zamknij

Tomasz Karolak wyproszony ze sklepu za brak maseczki. IKEA odpowiada na zarzuty aktora

27.08.2020 12:16
Tomasz Karolak
fot. Mateusz Jagielski/East News

Tomasz Karolak został wyrzucony ze sklepu sieci IKEA. Aktor nie miał na twarzy maseczki, co zwróciło uwagę pracowników. Całą sytuację gwiazdor opisał na swoim InstaStories. Teraz szwedzka marka postanowiła odnieść się do sprawy.

Tomasz Karolak znów zwrócił na siebie uwagę mediów. Aktor, podobnie jak inne postacie z polskiego show-biznesu, m.in. Viola Kołakowska oraz Doda, nie do końca wierzy w zagrożenie, jakim jest pandemia koronawirusa. Kilka tygodni temu wyznał, że coraz bardziej "wątpi we wszystkie nakazy i zakazy". Ostatnio podczas zakupów w sklepie meblowym IKEA zignorował obowiązujące zasady i wszedł do zamkniętego pomieszczania bez maseczki. W związku z tym został wyproszony przez obsługę. Całą sytuację opisał w relacji na Instagramie.

- Właśnie zostałem wyproszony ze sklepu IKEA dlatego, że nie zasłaniałem maseczką ust i nosa. Mimo że mam z badania krwi, że wszystko jest w porządku, bo egzystuję na planach filmowych (...) Chcieli wezwać policję, a to ja powinienem to zrobić, ponieważ bezpodstawnie usunięto mnie ze sklepu. A zakrywanie maseczką ust i nosa jest, jak wiadomo, sprzeczne z konstytucją i jest tylko zaleceniem. Poza tym jestem człowiekiem, który dba o własne zdrowie i chyba prędzej bym się od ochroniarza zaraził. Cały idiotyzm tej sytuacji polega na tym, że bezczelny ochroniarz przyczepia się do mnie i wyprasza mnie z kierowniczką ze sklepu, a wszyscy w restauracji IKEA kupują i jedzą bez maseczek - tłumaczył swoje zachowanie Tomasz Karolak.

Zobacz także: Viola Kołakowska wyśmiewa noszenie maseczki. Zabawne, w czym weszła do sklepu [FOTO]

Tomasz Karolak wyrzucony ze sklepu IKEA. Sieć odpowiada

Zarząd spółki IKEA postanowił odpowiedzieć na zarzuty aktora. W oficjalnym oświadczeniu podkreślono, że zdrowie i bezpieczeństwo pracowników oraz klientów jest najważniejsze, a zasady, zgodnie z którymi można wejść do sklepu, są powszechnie znane i dostępne w wielu miejscach.

- Zdrowie naszych pracowników oraz klientów traktujemy priorytetowo, dlatego na terenie sklepów IKEA egzekwujemy obowiązek zasłaniana ust i nosa. Nie obsługujemy klientów, którzy nie zakrywają ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maseczek lub przyłbic ochronnych, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym pracownikom oraz osobom odwiedzającym nasze sklepy. Informujemy o tym klientów za pośrednictwem mediów, komunikaty na ten temat umieściliśmy również w naszych sklepach - czytamy w oświadczeniu.

IKEA podkreśla, że wszystkie osoby, które nie stosują się do nakazu zasłaniania ust i nosa, proszone są o opuszczenie sklepu. Co myślicie o zachowaniu Tomasza Karolaka?