Zamknij

Tomasz Karolak wyrzucony ze sklepu za brak maseczki. "To sprzeczne z konstytucją"

26.08.2020 20:51
Tomasz Karolak
fot. Artur Zawadzki/ Reporter/ East News

Tomasz Karolak został wyrzucony ze sklepu IKEA za brak maseczki, którą obecnie trzeba nosić, będąc w zamkniętych przestrzeniach, Gwiazdor zrelacjonował zajście w mediach społecznościowych.

Tomasz Karolak został wyproszony ze sklepu IKEA za brak maseczki. Aktor nie zasłonił ust i nosa maseczką, która wymagana jest w zamkniętych przestrzeniach. Gwiazdor o całym zajściu napisał w mediach społecznościowych.

"Właśnie zostałem wyproszony ze sklepu IKEA dlatego, że nie zasłaniałem maseczką ust i nosa. Mimo że mam badania krwi, że wszystko jest w porządku i nie mam koronawirusa i egzystuję normalnie na planach filmowych" - zaczął swój wpis gwiazdor.

Tomasz Karolak wyproszony ze sklepu IKEA za brak maseczki

W dalszej części podkreślił, że między nim a obsługą sklepu doszło do niemiłej wymiany zdań.

Chcieli wezwać policję, a to ja powinienem to zrobić, ponieważ bezpodstawnie usunięto mnie ze sklepu. A zakrywanie maseczką ust i nosa jest, jak wiadomo, sprzeczne z konstytucją i jest tylko zaleceniem. Poza tym jestem człowiekiem, który dba o własne zdrowie i chyba prędzej bym się od ochroniarza zaraził. Cały idiotyzm tej sytuacji polega na tym, że bezczelny ochroniarz przyczepia się do mnie i wyprasza mnie z kierowniczką ze sklepu, a wszyscy w restauracji IKEA kupują i jedzą bez maseczek" - mówił Karolak na Insta Stories.

Tomasz Karolak bojkotuje sieć sklepów IKEA

Gwiazdor zapowiedział też bojkot szwedzkiej sieci sklepów. Warto podkreślić, że zarówno Tomasz Karolak jak i jego partnerka Wiola Kołakowska od początku wybuchu pandemii koronawirusa byli dość sceptycznie nastawieni do tego tematu. Matka dzieci Karolaka wiele razy wyśmiewała noszenie maseczek, publikując na Insta Stories negatywne komentarze pod adresem rządu.

RadioZEt.pl