Zamknij

Tomasz Karolak żegna się z teatrem IMKA. "Od jutra nowe miejsce i nowa droga"

Sylwia Wamej
22.05.2020 16:03
Tomasz Karolak żegna się z teatrem IMKA. "Od jutra nowe miejsce i nowa droga"
fot. Artur Zawadzki/ Reporter/ East News

Tomasz Karolak podzielił się ze swoimi obserwatorami na Instagramie zdjęciem z teatru IMKA. To ostatnia fotografia w tym budynku. Aktor swoją działalność teatralną przenosi w inne miejsce. Z kolei obiekt po teatrze Karolaka przejmuje Grażyna Wolszczak.

Tomasz Karolak opublikował ostatnie zdjęcie w teatrze Imka. Tak żegna się z miejscem

Tomasz Karolak nie żegna się z teatrem, lecz z miejscem, w którym przez wiele wystawiał swoje przedstawienia. Od lipca budynek będzie należeć do Grażyny Wolszczak, która w ostatnich miesiącach starała się o to miejsce. Aktorka "Na Wspólnej" wygrała w sporze z Karolakiem i to do niej będzie należeć budynek IMKI. Tomasz Karolak znalazł jednak nowe miejsce na swoją działalność. Na razie nie zdradził, gdzie dokładnie będzie wystawiać przedstawienia.

Na Instagramie aktora pojawiło się zdjęcie, na którym żegna się z dotychczasową siedzibą teatru.

"Ostatnie chwile w moim teatrze IMKA.Od jutra nowe miejsce i nowa droga.Dzięki że jesteście ze mną...Nie zawiedziemy i szykujemy wielkie teatralne święto....Dzięki..." - napisał Tomasz Karolak.

Grażyna Wolszczak o przejęciu budynku siedziby IMKI: "Poczułam misję, że muszę uratować to miejsce"

W jednym z wywiadów Grażyna Wolszczak mówiła, że nie czuje się winna z powodu przejęcia budynku, w którym działała IMKA.

"Poczułam misję, że muszę uratować to miejsce. Nie wiem, czy państwo wiedzą, ale już w listopadzie ZHP, który jest właścicielem budynku, który był wynajmowany dla teatru IMKA, zerwał z nim umowę. Wtedy o tym jeszcze nic nie wiedziałam. Aż tu nagle przyszła do mnie ta informacja z propozycją, czy jako Fundacja "Garnizon Sztuki", która od lat jest związana z tym miejscem, nie podjęlibyśmy się prowadzenia tego miejsca. Jeżeli jest taka sytuacja, że wiesz, że nie przedłużają umowy z Tomkiem, a ja mam trzy swoje przedstawienia oraz mają przedstawienia inni, zewnętrzni producenci, którzy wynajmują na zasadach komercyjnych scenę u Tomka Karolaka, a teraz mamy wszyscy wylądować na bruku... - broniła się Wolszczak w rozmowie z Marcinem Cejrowskim w programie "Kwarantanna live".

Zagłosuj

Lubisz chodzić do teatru?

Liczba głosów:

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET 

RadioZEt.pl/SW